Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumi Hiina kaitsevõimet käsitlev aastaaruanne märgib, et ehkki formaalset küberkaitsedoktriini rahvaarmeel olevat ei näi, valmistutakse aktiivselt nii võrgupõhiseks kaitseks kui ka rünnakuks.
Hiinlaste põhieesmärkideks on küll vaenlase taktikaliste lahingujuhtimisvõrkude ründamine ja enda omade kaitsmine, kuid loomulikult kirjutatakse viirusi ka laiemate võrkude tarbeks.
Aruanne väidab, et tõsisemalt harjutavad rahvaarmee üksused küberrünnakute korraldamist ja tõrjumist juba alates 2005. aastast. Infosõda kui selline pole Hiina sõjateaduses kaugeltki uus asi, selle nüansse lahkas tänapäevalgi kasutataval tasemel juba kaks ja pool tuhat aastat tagasi tuntud strateeg Sun Zi.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.