Seni levinud arvamus, et väikelaste vanemaid ei
taheta tööle võtta, on tööjõuturu tingimuste muutudes muutumas, rääkis täna
Tööandjate Majas Arista HRS konsultant Alo Naelapea.
"Nüüd on tööandjad aru saanud, et see (väikelaste vanemad - toim) on kasutamata ressurss, mida võiks tööjõupuuduse situatsioonis ära kasutada. Toimunud on hoiakute nihkumine. Lapsevanemaid on vaja, et tööjõupuudust rahuldada," rääkis Naelapea.
Arista HRSis korraldatud tööst, kus uuriti 377 juhi ja spetsialisti hoiakuid, selgus, et tööandjate meelest ei ole väikelapsega töölepürgija problemaatiline või rikutud kandidaat. "Problemaatilisi kandidaate on ka nende seas, kel lapsi pole. Siin ei ole üksühest seost," märkis Naelapea.
Tema sõnul ootavad tööandjad, et väikelaste vanemad oleksid avameelsed. Oodatakse, et tööotsijal oleks endal olemas nägemus sellest, kuidas töö- ja pereelu ühendada. Kui keegi ütleb tööintervjuul, et laps ei ole probleem, siis tundub see ka tööandjale kahtlane ja ei tekita usaldusväärsust.
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikooli professor Milvi
Tepp ütles täna Tööandjate Majas paindlikust tööajast rääkides, et Eestis on
tööelus vähe paindlikkust peamiselt siiski odava tööjõu tõttu.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.