Investeerimispankurid tahavad tuua
Tallinnas tänavu sügisel avatavale alternatiivbörsile kiire kasvuga ettevõtteid,
firmajuhid on pessimistlikud.
Tallinna börsi juures avatavast alternatiivturust oli juttu juba eelmise aasta varakevadel, kuid avamine on seadusmuudatuste viibimise tõttu pidevalt edasi lükkunud, kirjutas Ärileht. "Kõige hiljemalt 1. novembriks," lubab Tex Vertmann Tallinna börsilt.
"See on üsna ebameeldiv venitamine," ütleb investeerimispanga SEB Enskilda Eesti juht Henrik Igasta, kellel on kavas päris mitu ettevõtet alternatiivturul "listida"."Usun, et huvi võiks olla päris suur," rääkis ta, tuues võrdluseks Skandinaavia analoogi. Aasta tagasi tegevust alustanud alternatiivbörsil First North on praegu juba noteeritud 98 ettevõtet ja veel 12 seisab ootejärjekorras.
Investeerimispankurite optimismi taustal on ettevõtjad ise pigem skeptilised. Pindi Kinnisvara juhatuse esimees Peep Sooman ütles näiteks: "Minul sellesse usku pole. Traditsioonilised võtted, pangalaen, võlakirjad, omanikelt tulev lisaraha toimivad väga hästi."
Skeptilisust lisab ka Riia alternatiivbörs First North Baltic, mis hakkas tühja nimekirjaga tööle paari nädala eest ning püsib ettevõteteta praegugi.
Seotud lood
Börsileminek mõjub firma sisekultuurile ja välisele imagole väga hästi, me ei ole enam välispartnerite jaoks suvaline firma Lõuna-Eesti metsade vahelt, ütles Võrumaa joogitootja Linda Nektari vähemusaktsionär ja nõukogu liige Kuldar Leis.
Tallinna börsi alternatiivturg First North pole siiani korralikult käivitunud, sest liialt karmid reeglid peletavad väikefirmasid, kelle ärile hoo andmiseks on alternatiivbörs mõeldud.
Investeerimispankur Joakim
Heleniuse Ukrainas, Venemaal ja Eestis tegutsev Trigon Agri noteerib oma
aktsiad Stockholmi alternatiivbörsil.
Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et alternatiivturg tuleb.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.