Väikekaupmehed soovitavad Tallinna
volikogul loobuda alkoholimüügi piirangute kehtestamisest ja kaasata
müügipiirangute välja töötamisse ka kaupmehi.
Tallinna väikeste toidupoodide omanikud kirjutavad oma pöördumises linnavolikogule, et nad on tundlikud iga pisema piirangu suhtes ning kannatavad majanduslikult siiani nn aprillipiirangute tõttu, kirjutas Tarbija 24.
«Piirangute kehtestamise tuhinas unustatakse, et ka väikeettevõtjal on kohustused töötajate, krediidiasutuste ja teiste lepingupartnerit ees. Ja lõpuks, mis pea kõige tähtsam, me vastutame otseselt oma pere toimetuleku eest, sest üldjuhul töötavad väikeettevõttes ka pere teised liikmed,» seisab Väike- ja Keskmiste Kaupmeeste Liidu pöördumises.
Väikekaupmehed toonitavad oma pöördumises, et ka nende poodidel on oma kindel koht jaekaubandusvõrgus.
Nende põhiklientideks on madalama sissetulekuga inimesed, kes teevad oma igapäevaostud elukohajärgsest kauplustes pärast tööpäeva lõppu.
Enamik väikepoodide käibest tuleb kauplemisest pärast tööpäeva lõppu, mil inimesed koju jõudes avastavad, et oleks vaja kauplusesse minna.
Väikepoodnike arvates viivad kavandatavad alkoholimüügi piirangud elukohajärgsete väikekaupluste sulgemiseni.
Samuti on väikeste poodide omanikel raske oma klientidele selgitada piirangute vajalikust.
«Kuna me teenindame praktiliselt ainult püsikliente, keda me tunneme aastaid, ei suuda me neile selgeks teha, miks näiteks kella kaheksast ei saa ta pudelit õlut või siis muud alkohoolset jooki osta,» seisab linnavolikogu liikmetele saadetud kirjas.
Tallinna linnavõim kavatseb 1. juulist keelata alkoholi müümise kauplustes kella kaheksast õhtul kuni kella kaheksani hommikul aasta ringi ning kutsub ka naabervaldasid sama tegema.
Seotud lood
Kuigi veel mõnd aega tagasi ähvardasid
Tallinna suurpoed alkoholimüügipiirangu tõttu uksed varem sulgeda, siis enam
esialgu sellist plaani ei ole.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti
Tööandjate Keskliit pöördusid täna Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsuse
poole palvega loobuda plaanist kehtestada ebaõiglased alkoholimüügi
piirangud.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.