Soome lihatööstus Atria Yhtymä Oy teatas
täna Helsingi börsile, et suleb Leedu tehase ja koondab kogu Baltikumi tootmise
Eestisse.
Atria Group otsustas Atria Baltia tootmise koondada Valga tehasesse. Vilniuses asuv tehas suletakse hiljemalt 31. augustil, kirjutas Soome majandusleht Kauppalehti.
Atria Venemaa ja Baltikumi direktor Juha Ruohola sõnul on Atria tegevus Leedus toonud kahjumit ja sealne turupositsioon on liiga väike, ca 3%. ”Eestis on majandus- ja kaubanduskeskkond soodsam, mistõttu Atria tähelepanu ja investeeringud Baltikumis koonduvad Eestisse,” lausus Ruohola.
"Me küll kavatseme pidevalt tootmismahte suurendada, kuid praegu ei ole plaanis inimesi Valgasse juurde värvata. Esialgu teeme Eestis tööd selle nimel, et efektiivsust tõsta," rääkis Ruohola.
Atria Baltic müügidirektor Riina Aamisepa tähendusel hakkab Valga Lihatööstus pan-Balti tellimuste korral Baltikumi turgu varustama.
Tehase sulgemisega kaotab Leedus töö 139 inimest. Vilniuse tehase hoone ja sellega seotud maatükk on Atrial kavas maha müüa.
Tehase sulgemine läheb ettevõttele maksma umbes 2 miljonit eurot ehk. 31 miljonit krooni.
Atriale kuulub Eestis Valga Lihatööstus, mis müüb tooteid Maks Mooritsa kaubamärgi all. Atria Baltic on suuruselt teine lihatööstus Eestis, millel on lisaks liha töötlemisele ka loomafarmid ja tapamaja. Kontserni käive ulatus möödunud aastal 381 miljoni kroonini.
Seotud lood
Valga Lihatööstust omava Atria Baltic
kontserni uueks müügidirektoriks sai Veimo Beilmann, teatas ettevõte.
Atria lihatööstus reorganiseeris oma
Baltimaade ja Venemaa ärid, muudatused jõustuvad 1. novembrist, teatas firma.
Muu hulgas vahetub Valga Lihatööstuse juht.
Hiljuti Valga Lihatööstuse ostnud Soome suurima lihatöötleja Atria GroupŽi üheks kuu käive oli 9,6 mld krooni ning kasum enne makse 405 mln krooni.
Oktoobris Valga Lihatööstuse ostnud Soome Atria ei kavatse piirduda 15% turuosaga, mis kaubaga kaasa tuli.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.