Maailma suurimatest naftakompaniidest kaks
on teatanud, et ei nõustu Venezuela pakkumisega töö jätkamiseks riigi olulisimas
naftamaardlas.
Venezuela valitsus on otsustanud riigistada suurema osa Orinoco vööndi naftatööstusest. Riigile kuuluva naftakompanii PDVSA allikail aga ei ole valitsus jõudnud kokkuleppele USA firmade Conoco Philips ja Exxon Mobil tulevases tegevuses piirkonnas, kirjutas BBC.
Tegemist on Venezuela kõige olulisema naftapiirkonnaga. Praegu juhatab Orinoco vööndis vägesid riigistatud PDVSA.
Vööndis on vähemalt 80 miljardit barrelit naftat, mis võiks Venezuela muuta maailma võimsaimaks naftariigiks, kuid musta kulla puurimine on muutumas.
President Hugo Chavez nõuab, et eraettevõtted annaksid maardlate kontrolli riigile. Kuuele piirkonnas tegutsevale rahvusvahelisele firmale on jäetud vähe valikuvõimalusi, kuid läbirääkimised kompensatsiooni üle käivad aktiivselt.
Kuuest firmast neli on riigiga kokkuleppele jõudnud ja jätkavad tegevust. Ameerika firmad Conoco Philips ja Exxon Mobil ei ole seni veel lahendust leidnud. See võib tähendada, et ettevõtted peavad lõpuks Venezuelast välja kolima.
Venezuela naftaväljadel on tegev ka norralaste Statoil, mis puurib naftat Sincori maardlas.
Seotud lood
Leedu Mažeikiu Nafta alustas toornafta importi Venezuelast, et laiendada naftatöötlemistehase varustajate ringi, vahendab Bloomberg.
Kuuba liidri Fidel Castro ja Venezuela
vabadusvõitleja Simon Bolivari jälgedes liikuv Hugo Chavez võitis taas Venezuela
presidendivalimised ja lubab oma alustatud revolutsiooni jätkumist ja veel
rohkem sotsialismi.
President Hugo Chavezi "sotsialismi
ehitamisega" silma paistvas Venezuelas on buum kõige kapitalistlikumas
majandusvaldkonnas - panganduses.
Venezuela president Hugo Chavez ähvardas võtta üle
riigi erapangad ja suurima terasetootja, vahendas BBC News.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.