1850 – Benjamin J. Lane patenteeris gaasimaski.
1900 – Esimene dirižaabel ehk õhust väiksema tihedusega õhusõiduk Zeppelin tegi esimese lennu Saksamaal Friedrichshafeni lähedal.
1937 – Amelia Earhart ja Fred Noonan kadusid mõistatuslikult Vaikse ookeani kohal, üritades sooritada ümbermaailmalendu piki ekvaatorit. Kadumise asjaolud on jäänud siiani selgusetuks, mistõttu on selle juhtumi ümber loodud palju erinevaid vandenõuteooriaid.
1947 – USA edelaosas Roswelli lähedal toimus kuulsaim UFOdega seostatud sündmus. Väidetavalt toimus õnnetus tundmatu päritoluga lennumasinaga ning kohapealt leiti ka tulnukate laipu. USA õhujõudude sõnul oli aga tegemist meteoroloogilise õhupalliga. Tegemist on vaieldamatult UFO-huviliste ja vandenõuteoreetikute lemmikjuhtumiga läbi aegade.
1962 – Rogersis Arkansases avas uksed esimene Wal-Marti keti pood. Kui investor oleks tol ajal paigutanud selle ettevõtete aktsiaisse näiteks 10 000 krooni, oleks ta praegu miljardär.
2001 – leiutati tehissüda nimega AbioCor. USA toidu- ja ravimiameti (FDA) heakskiidu sai see seade 5. septembril 2006.
2002 – Steve Fossettist sai esimene inimene, kes suutis õhupalliga üksinda ümber maailma lennata.
2. juulil sündinud inimesed, kes andsid teaduse ja tehnoloogia arengusse olulise panuse
1862 – William Henry Bragg, briti füüsik. Leiutas röntgen-spektromeetri, mida kasutatakse kristalsete materjalide ehituse kindlakstegemiseks. Omapäraseks kurioosumiks on asjaolu, et Nobeli füüsikaauhinda aastal 1915 jagas ta koos oma poja William Lawrence Braggiga.
1906 – Hans Bethe, saksa-ameerika tuumafüüsik. Sai Nobeli füüsikaauhinna 1967 aastal tähtedel toimuvaid tuumareaktsioone käsitlevate tööde eest. Teise maailmasõja ajal aitas Los Alamoses ameeriklastel tuumapomme ehitada. Oli hiljem koos Albert Einsteini ja paljude teiste teadlastega tuumapommide katsetamise ja leviku vastase võitluse eesotsas. Oma pika elu jooksul (suri 2005. aastal) suutis ta praktiliselt igal kümnendil kirjutada oma uurimisalal tõeliselt põhjapaneva artikli, olles seega teadusliku pikaealisuse musternäidiseks.
Seotud lood
„1997. aastal, olles teist ametiaega
Arizona kuberner, nägin ma taevas midagi täielikult tavaloogikale ja
reaalsustajule vasturääkivat,” rääkis Fyfe Symington CNNile.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.