USA ajakiri Fortune Magazine on taas kord
kokku pannud nimekirja 500 maailma suuremast firmast. Edetabelit troonib USA
jaekaubanduskett Wal-Mart.
Maailma suurimate firmade esikümnesse kuuluvad kuus naftakompaniid ja kolm autotootjat. Nende ees on aga kuuendat aastat järjest koha sisse võtnud Wal-Mart, mille aastatulu oli 351,1 miljardit dollarit ehk 3985 miljardit krooni, mis on võrdne umbes 53 Eesti riigieelarvega, kirjutas CNNMoney.com.
Suurima kasumiga ettevõte oli naftakompanii Exxon Mobil 39,5 miljardi dollarise (448 miljardi kroonise) kasumiga. Suuruse järgi on Exxon maailmas teisel positsioonil.
Ülisuure tõusu on sel aastal edetabelis teinud Apple, mis asub küll vaid 367. kohal, kuid tõusis eelmise aastaga võrreldes 125 kohta.
500 suurema firma tulud kasvasid aastaga 10,4%, ulatudes pea 21 triljoni dollarini (238 triljoni kroonini), puhaskasum kasvas 25,9% 1,5 triljoni dollarini (17 triljoni kroonini).
Kui esikümnes oli hulk naftakompaniisid, siis esimese 25 hulgas on rohkelt finantsteenuseid pakkuvaid firmasid. Nii on näiteks 13. kohal hollandlaste ING Group ja 14. kohal Citigroup.
Fortune Magazine on maailma suuremaid ettevõtteid järjestanud juba 13 aastat.
Maailma suurimate firmade esikümme:
1. Wal-Mart2. Exxon Mobil3. Royal Dutch Shell4. BP5. General Motors6. Toyota Motor7. Chevron8. Daimler-Chrysler9. ConocoPhillips10. Total
Seotud lood
Paljud Fortune 500 ettevõtted otsivad
iga-aastasel konverentsil nimega Reaching Out homoseksuaalsete ärimagistrandide
seast endale töötajaid, kirjutas Fortune eile.
Maailma suurim börsiettevõte on USA suurim
pank Citigroup.
USA ajakirja Fortune Magazine kokku pandud
50 Euroopa suurema ettevõtte seas ilutseb ka venelaste energiahiid Gazprom.
Jaapani Toyota on möödunud USA konkurendist
General Motorsist ja saanud maailma suurimaks autotootjaks, vahendas BBC News
ettevõtte esindaja sõnu.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.