Riigikogu kantselei ei soovi maksta
endisele ministrile Jaan Leetsarele 20 000kroonist parlamendipensioni ja otsib
õigust riigikohtust.
Riigikogu pensionikomisjoni esimees Marek Sepp luges kokku, et Leetsar istus Riigikogus novembrist 1994 kuni märtsini 1995, seega neli kuud ja kaks päeva, kirjutas Eesti Ekspress.
"Sellest töötamise ajast ei piisa, et tekiks õigus parlamendiliikme vanaduspensionile," otsustas Sepp. Riigikogu tollased liikmed saavad pensionit, kui töötasid Toompeal vähemalt kaks aastat järjest.
Leetsari arvates algab tema staaž Riigikogus juba 1992. aastast, kui ta pidanuks minema Toompeale Mõõdukate esimese asendusliikmena. See aga jäi ära, sest Leetsar hakkas Mart Laari valitsuse põllumajandusministriks.
Tallinna ringkonnakohus tunnistas aprillis 61aastase Leetsari megapensionikõlbulikuks: "Puudub mõistlik põhjendus, miks peaks tõlgendama kaebaja kahjuks asjaolu, et enne valitsuse liikmeks nimetamist jäi tema asendusliikmeks määramine valimiskomisjoni poolt vormistamata."
Seotud lood
Riigikogu liikmetest on endale kõige
suurema laenukoormuse võtnud endine purjetaja Toomas Tõniste.
Kui aprillirahutuste järel tõusis Eesti
inimeste usaldus enamiku olulisemate riiklike institutsioonide, sh riigikogu
vastu rekordtasemele, siis kuluhüvitiste skandaal kukutas parlamendi maine
kolinal alla.
Grillfestil lihaküpsetamine, metsas
jalutamine, korteri kõpitsemine, meeleolukas paadimatk ümber Hiiumaa – need on
vaid vähesed ettevõtmised, millega rahvasaadikud suvel rinda pistavad, kirjutas
SL Õhtuleht.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.