Itaalia on astunud otsustava sammu, et
lahendada riigi pensionikriisi, tõstes pensioniiga.
Itaalia peaminister Romano Prodi on otsustanud 2008. aastast tõsta riigi pensioniiga 58 aastale. Seni kehtiv iga on 57 aastat, kirjutas BBC.
Uue korraga loobuti aga varasema valitsuse lubadusest, millega taheti järgmisest aastast pensioniiga tõsta 60. eluaastani. Selle asemel läheb parlamenti hääletamisele seaduseelnõu, millega tõstetakse pensioniiga järk-järgult, kuni 2013. aastani, mil jõutaksegi varemräägitud 60. eluaastani. Tingimus on, et inimene peab enne pensionilejäämist töötama 35 aastat.
Itaalia üritab seadusemuudatusega välja rabelda riigi finantsraskustest. Nimelt on Itaalial hiiglaslik, Euroopa Liidu suurim riigivõlg.
Itaalias on Euroopa vanim rahvastik ja väga madal sündimus. Seetõttu nähakse väljapääsu probleemideringist just pensionireformis.
Itaalia keskpank on öelnud, et üle 60aastaste inimeste osakaal töötavast rahvast võib 2020. aastaks tõusta 53%ni ja 2040. aastaks 83%ni. 2005. aastal oli nende osakaal 42%.
Seotud lood
Kõik Ühendkuningriigi pensionärid on kokku
pankadele võlgu 57 miljardit naelsterlingit ehk 1,3 triljonit krooni.
Möödunud aasta lõpuni oli võimalik
kogumispensioni II samba osakuid pärida vaid osakutena, sellest aastast tehakse
pensioni II samba osakute pärimisel ka rahalisi väljamakseid.
SEB Eesti Ühispank ja turu-uuringud tegid
inimeste hulgas pensionipõlve uuringu, kust selgus, et noorte jaoks on
pensionile minek šokk.
Kolm neljast taanlasest vanuses 35 kuni 55
loodab töö rügamise lõpetada enne 65 aastaseks saamist, selgus Danica Pensioni
uuringust.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.