Kanepi suitsetamine suurendab
skisofreeniaohtu vähemalt 40%, selgus hiljuti avaldatud uuringust.
Uuringu tulemustest selgub, et vähemalt 800 Ühendkuningriigi skisofreenikut on haiguse saanud pärast narkootikumi kasutamist, kirjutas The Guardian Unlimited.
Vaimse tervisega tegelevad organisatsioonid kutsusid eile pärast tulemuste selgumist valitsust üles korraldama kampaania, mis selgitaks teismelistele, et ka kerge kanepi tarbimine võib viia raske vaimuhaiguseni.
Kümnete inimeste seas läbi viidud kanepi ohtlikkust käsitleva uuringu tulemused avaldati Lanceti meditsiiniajakirjas. Artiklis selgitatakse vägagi veenvalt, et kanepi suitsetamine võib vaimseid probleeme tekitada veel aastaid pärast pahest loobumist.
Kuigi psühhootilist sümptomite tekkimise risk ei ole kanepi tõttu väga suur - iga 100 inimese kohta võib kanepi tõttu 1 inimese asemel skisofreeniasse haigestuda 1,4 suitsetajat - siis neil, kes suitsetavad palju või kel on vaimuhaiguse suhtes soodumus, suureneb risk vägagi palju.
Teadlaste hinnangul on Ühendkuningriigi 15-34aastastest skisofreenikutest 14% haiged just kanepi suitsetamise tõttu. Varem arvati, et neid on 8-10%.
Seotud lood
Psühhiaatrid näevad kanepis üha suuremat
ohumärki ühiskonnale, kanepisuitsetamisest tingitud hallutsinatsioonidega jõuab
Paldiski maantee kliinikusse pea iga nädal üks noor inimene.
Ameerika teadlased kutsusid laborihiirtel
geenimutatsiooniga esile skisofreenia, kirjutas CyberSecurity.ru.
Tallinna Kaubamaja Toidumaailmas müüakse
kanepist pruulitud Saksa õlut Cannabia, mis Veterinaar- ja Toiduameti andmetel
ei ole Eestis lubatud.
Põllumajandusettevõtja Hans Kruusamägi
katsetab oma põllul tööstusliku kanepi kasvatamist, kanep on hinnatud nii õli
kui ka kiu tootmiseks sobiva kultuurina.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.