Põllumajandusettevõtja Hans Kruusamägi
katsetab oma põllul tööstusliku kanepi kasvatamist, kanep on hinnatud nii õli
kui ka kiu tootmiseks sobiva kultuurina.
Tööstuslik kanep kasvab teraviljakasvatajal, ka kalandusega tegeleval Hans Kruusamäel kokku 110 hektaril, kirjutas Virumaa Teataja.
"Õlikanepit on 100 ja kiukanepit 10 hektaril," täpsustas ta. Kui õlikanep sirgub mehele rinnuni, siis kiukultuur küünib praegu umbes kahe ja poole meetrini.
Ettevõtja kasvatab kanepit rohkem uudishimu pärast, ega tea esialgu veel täpselt, kuidas mööbli- ja tekstiilitööstuses ning veel mitmes valdkonnas hinnatud kiudu kultuurist kätte saab.
Kanepikasvatusele peaks hoogu andma mõni aasta tagasi asutatud firma OÜ Perfekt Plant, mille omanikud Ago Siiner ja Tarmo Tael kavandavad Eestisse ehitada tööstuskanepi tehase.
Seotud lood
USA Põhja-Dakota osariigi madalseisus
põllumajandust üritatakse edendada tööstusliku kanepi kasvatamisega, põrkudes
aga müürina hirmule marihuaana ees.
Kanepi suitsetamine suurendab
skisofreeniaohtu vähemalt 40%, selgus hiljuti avaldatud uuringust.
Tooraine saab järgmise aasta lõpuks valmiv
tehas 1500 hektarilt kanepipõldudelt.
Tallinna Kaubamaja Toidumaailmas müüakse
kanepist pruulitud Saksa õlut Cannabia, mis Veterinaar- ja Toiduameti andmetel
ei ole Eestis lubatud.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.