Hiina keskkonnaamet koostas musta nimekirja
riigi 30 suurimast saastajaettevõttest.
Peking püüab riigi järjest suureneva saastatusega võidelda ja koostas nüüd must nimekirja ettevõtetest, kellele enam pangalaene anda ei tohi, kirjutas BBC.
Nimekirjas olevate firmades seas on nii paberitootjaid kui ka toiduaine- ja terasetööstusi. Praegu ei ole veel selge, kuidas võiksid ettevõtted mustast nimekirjast taas pääseda. Ka ei ole teada, kas ettevõtetel on võimalik nimekirja kandmine vaidlustada.
Hiina süsihappegaasiemissioon on riigi kiire majanduskasvu najal tõusnud müstilise tempoga. Riigil on ambitsioonikas eesmärk aastast 2005 kuni 2010 vähendada saasteemissiooni 10% võrra.
Sellele vaatamata ehitatakse Hiinasse igal nädalal keskmiselt kaks uut fossiilkütustel töötavat elektrijaama. Seetõttu leiavad Lääne keskkonnaspetsialistid, et Hiina ei suuda kuidagi seatud eesmärki saavutada.
Seotud lood
Maailmapanga raporti kohaselt sureb Hiina
suurlinnades igal aastal peamiselt õhureostuse tõttu 750 000 inimest, kirjutab
Eesti Päevaleht.
Hiina tõukas USA süsihappegaasi
emiteerijate edetabeli liidrikohalt, vahendas Guardian Unlimited.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.