Euroopa Komisjon teatas, et uurib Saksa
E.ONi ja Prantsuse Gaz de France’i väidetavat salalepet, mille kohaselt need
energiakontsernid lubasid mitte tungida teise turule.
Komisjoni andmeil kestab uurimine juba mõnda aega ja eelmisel aastal tehti andmete hankimiseks reid mõlema firma peakontorisse. Juhul kui ilmneb, et firmad on kokkuleppega rikkunud ELi konkurentsireegleid, võib komisjon määrata neile trahvi, mille maksimaalne suurus on 10% aastakäibest, kirjutas Financial Times.
Komisjoni väitel on kahe energiakontserni vahel olnud lepe, et nad ei müü gaasi teineteise koduturul. E.ONi andmeil peab komisjon ilmselt silmas 1975. a kokkulepet, mida firma kinnituse kohaselt kunagi pole rakendatud ja mis vormiliselt tühistati 2004. aastal.
Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Neelie Kroes on juba pikka aega olnud kriitiline E.ONi, Gaz de France'i jt ELi energiamonopolide suhtes, lubades rakendada nende suhtes konkurentsivastaseid seadusi ja sundida neid lahutama gaasi tootmise ja müügi eraldi firmadeks.
Seotud lood
Neelie Kroes rõhutab eksklusiivintervjuus
Ärilehele, et kartellikokkulepe on kuritegelik, mis ei kahjusta ainult kliente,
vaid ka seaduskuulekaid konkurente.
Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Neelie
Kroes ei soostunud Siim Kallase vihjet, et Eestis on kütusekartell pikemalt
kommenteerima, öeldes vaid, et asi on siinse konkurentsiameti uurimise all.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.