Tänu politsei tõhusamale kontrollile ja
inimeste kasvanud hoolivusele on traagilise kevade ja suve alguse järel
vähenenud liiklussurmade arv - juulis hukkus teedel üle kahe korra vähem inimesi
kui mullu samal kuul.
Siseministeeriumi esialgsed värsked andmed näitavad, et juulis hukkus liikluskeerises 12 ja sai vigastada 263 inimest, kirjutas Postimees.
Seda on oluliselt vähem kui viimase kolme aasta samal kuul, rääkimata mullusest, mil surm võttis 25 inimelu ja põhjustas kannatusi 328-le.
Positiivse arengu üheks oluliseks põhjuseks peab siseminister Jüri Pihl pärast viimaste aastate liiklussurmade rohkemat kevadet koos politseijuhtidega langetatud otsust panustada 80 protsenti rohkem politseinikke liiklusjärelevalvetöösse.
"Samas pole suurendatud jõud tee ääres mingi uudne lahendus," leiab Pihl. "Lisapatrulli võimalus on meil olnud käepärast kogu aeg ja on kahetsusväärne, et järelevalve tõhustamine ja karistuste karmistamine on viimastel aastatel tähelepanuta jäänud."
Seotud lood
Siseminister Jüri Pihl märgib, et liiklus
on üks ühiskonna solidaarsusmäära tunnuseid. Praegu on meie liikluskultuuri
iseloomustavaks sõnaks egoism, leiab minister.
Justiitsminister Rein Langi arvates ei tohi
kõikidele ühiskonnaliikmetele tekitada arutuid piiranguid, sest tegelikkuses
tekitavad liikluses probleeme kaduvväike osa ühiskonnast, kirjutas
postimees.ee.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.