Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni
esimees Marko Mihkelsoni sõnul pole Venemaa loobunud ajaloorelva kasutamisest
Eesti vastu. Kuid Eesti ei tohiks tema sõnul laskuda
vastuhüsteeriasse.
"Venemaa viimaste päevade ametlikud avaldused viitavad veelkord sellele, et Moskva pole vähimalgi määral loobunud ajaloorelva kasutamisest Eesti vastu. Propagandarünnak jätkub täies mahus. Eestile on siin oluline mitte laskuda mõistetavalt vastuhüsteeriasse, kuid samas peame oluliselt tugevdama ja intensiivistama oma infokaitse ja -leviku süsteemi," kirjutas Mihkelson oma blogis.
"Tõenäoliselt üritab Venemaa delegatsioon sellel sügisel Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) istungjärgul nn natsismiteema päevakorda võtta ning selleks tuleb Eesti poliitikutel tõsiselt valmistuda. Teema on tundlik ja siin peab olema valmis oma positsioone kõigiti kaitsma," märkis Mihkelson.
"Kahju, kuid taaskord on ENPA president Rene van der Linden lasknud ennast imelihtsalt tõmmata Venemaa propagandavankri teenistusse. Tema intervjuu koos Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Konstantin Kossatšjoviga telekanalile Russia Today on elementaarseks näiteks, kuidas Euroopa poliitikut võidakse Moskvas panna väga ebamugavasse situatsiooni," lisas Mihkelson.
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="450" height="370">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/A68fCQlvvUo"><param name="wmode" value="transparent"><embed src="http://www.youtube.com/v/A68fCQlvvUo" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="450" height="370"></embed></object>
Tema sõnul oli van der Lindenil siiski võimalus küsimustele ka pisut tasakaalukamalt vastata, kuid paraku valis ta jäägitult Venemaad toetava ja soosiva positsiooni. "Intervjuust jäi küll mulje, et Euroopa kõige koletumaks paigaks on Eesti, mis vajab tõsist korralekutsumist."
"Minule polnud endise kolleegi van der Lindeni seisukohad siiski üllatuseks. Paraku on ta viimasel paaril aastal silma paistnud läbinähtava sümpaatiaga Venemaa suunal. Kas seda hoiakut mõjutab ka tema perekonna väidetavad majandushuvid Venemaal, seda teab ta mõistetavalt ise," märkis Mihkelson oma ajaveebis.
Rene van der Lindenil on jäänud ENPA presidendiametit pidada loetud kuud. Uuest aastast peaks assamblee etteotsa saama Eestiski tutnud Vene poliitik - Mihhail Margelov. "Võib vaid oletada, kuivõrd erinevat hoiakut praegusest hakkab Eesti suhtes evima tulevane president," lisas Mihkelson.
Seotud lood
Riigikogu liige Marko Mihkelson hindab
peaminister Andrus Ansipi vastuseid välispoliitikat ja Keskerakonna suhteid
"Ühtse Venemaaga" puudutavatele küsimustele vastutustundetuteks ja leiab, et
peaministri selline käitumine seab löögi alla Eesti välis- ja
julgeolekupoliitika tõsiseltvõetavuse.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni
esimehe Marko Mihkelsoni sõnul väärib Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli
kohtumine usujuhi Dalai Lamaga tunnustust.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni
esimees Marko Mihkelson kirjutab oma blogis, kuidas Nikolai Kurjanovitš
väljastas Jeruusalemmas asuvat kodulehte rünnanud häkkerile ning tõstatas
seejuures küsimuse, kas Vene Riigiduuma väljastan tänukirja ka Eestit rünanud
häkkeritele.
Venemaa ekspert Marko Mihkelson kirjutab oma
blogis, et Venemaa kavandab seoses Pronkssõduri saagaga, Eesti vastu varjatud
sanktsioone.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.