Internet on täis kodulehekülgi ja
suhtluskeskkondi, kus jagatakse vihjeid dieetide ning paremate salenemisnippide
kohta.
Kuid nüüdsest levivad netis kulutulena ka anoreksiat ja buliimiat propageerivad kogukonnad, nendeks on näiteks MySpace ja Facebook, kirjutas BBC.
Kogukonnad tegutsevad tihtilugu nendel netilehtedel, kust võib leida abi anoreksia või buliimiaga võitlemiseks. Nii võib abi otsima läinud noor sattuda hoopis buliimiat või anoreksiat nö propageerivale leheküljele.
Need kogukonnad toetavad ja julgustavad teineteist nälgima ja kõhnuma. Teinekord on need noored nii haiged, et köhivad verd või on nii jõuetud, et ei suuda voodist püstigi tõusta. Nende paaniliseks hirmuks on see, et vanemad või sõbrad saavad nö saladusest teada ning nad peavad naasema normaalse toitumise juurde.
Noored saadavad teineteisele väga kõhnade tütarlastega pilte ning võrdlevad oma olematuid kaale ja mõõte. Selliseid gruppe kutsutakse järgmiselt: pro-anoreksia and pro-buliimia.
Seotud lood
Pärast teist nälja-aastat on Afganistani
küla elanikud asunud nälja kustutamiseks oma tütreid pruutideks müüma.
Itaalias asuva Varallo linna elanikud
hakkavad linnalt saama kõhnumise eest preemiat.
Londoni Fashion Week'il osalevad modellid
peavad tõestama, et nad ei kannata söömishäirete all, kirjutab BBC News.
USA sõdurid aitasid päästa 24 piinatud ja
alatoidetud poissi, keda hoiti kinni ühe Bagdadi lastekodu akendeta ruumis,
teatas Ühendriikide armee.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.