Ettevõtted peavad hakkama rahalist hüvitist
maksma maaomanikele, kelle kinnistut läbivad elektriliinid, sidekaablid või muud
avalikes huvides olevad tehnorajatised.
Märtsis jõustunud seadus annab kõigile maaomanikele, kelle kinnistult lähevad läbi elektriliinid, sidekaablid, kanalisatsioonitorud või muud avalikes huvides kasutuses olevad tehnorajatised, võimaluse küsida nende oma maa peal, kohal või sees talumise eest kompensatsiooni, kirjutas Eesti Päevaleht.
Majandusministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe sõnul ei saa omanikule makstava hüvitise puhul rääkida suurtest summadest ja orienteerivalt saab inimene tagasi maamaksu suuruse summa selle maaosa eest, kus rajatis paikneb, mis võib olla ka ainult mõnikümmend krooni.
Hüvitist on võimalik saada ka siis, kui rajatis ise krundil ei asugi, küll aga jääb sinna kaitsevöönd, näiteks kui liinialuse kaitsevööndi tõttu ei saa inimene seal metsa kasvatada ning jääb seega ilma ka võimalikust tulust ja hüvitist olemasoleva tehno-võrgu või -rajatise talumise eest hakatakse arvestama tagasiulatuvalt alates 1. novembrist 2004.
Seotud lood
Kui aprillirahutuste järel tõusis Eesti
inimeste usaldus enamiku olulisemate riiklike institutsioonide, sh riigikogu
vastu rekordtasemele, siis kuluhüvitiste skandaal kukutas parlamendi maine
kolinal alla.
Maaomanikud, kes on seni pidanud taluma oma
maal Eesti Energia liine, hakkavad saama elektriettevõttelt hüvitist, mis on aga
naeruväärselt väike.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.