2001. aastal kustutati äriregistrist pankrotimenetluse raugemise tõttu OÜ Viimsi Projekt, mille üks asutajatest ning juhatuse liikmetest oli Hendrik Agur. Ettevõte oli tegutsenud 1996. aastast.
2005. aastal likvideeriti sarnasel põhjusel aktsiaselts Viimsi Kinnisvara. Hendrik Agur oli tookord nõukogu liige. Kusjuures alates 1997. aastast tegutsenud ettevõte oli esitanud vaid ühe majandusaasta aruande.
Praegu on Aguril seos kahe äriühinguga: T Reklaam ja Proseto. Ta on äriregistri andmetel mõlema juhatuse liige. T Reklaami omanik on Proseto, mille üheks omanikuks on Gustav Adolfi Gümnaasiumi finantsjuht Lea Kraavi.
T Reklaami viimane majandusaasta aruanne on esitatud 2004. aastal, ettevõtte koduleht on suletud ning telefon ei tööta. Äriregistris T Reklaami juhatuse liikmena kirjas olev Hendrik Aguri endine abikaasa Hannula Agur-Lepp ei ole enda sõnul selle ettevõttega juba mõnda aega tegelenud ning on palunud end sealt kustutada.
Ka Hendrik Aguri sõnul T Reklaam enam ei tegutse ja ta ei ole selle ettevõttega tegelnud juba mõnda aega. Tema sõnul on kahetsusväärne, et hoolimata tema püüdlustest pole äriregistrist kustutatud tema kehtivat seost selle firmaga.
T Reklaamiga samal aadressil tegutses teinegi reklaamifirma osaühing Outdoor Express, mille juhatuse liige ja omanik oli Meelis Luik, kes ei eita oma tutvust Aguriga, kuid on Äripäevale kinnitanud, et tegutses ettevõtte juhina ise ega olnud variisik. Samas on Outdoor Expressi seos T Reklaamiga olnud väga tihe: peale sama aadressi näisid ettevõtted vähemalt reklaamilepingute alusel jagavat sama telefoninumbrit ning e-posti aadressi.
Hendrik Agur kinnitas Äripäevale, et töötas mõnda aega Outdoor Expressi tegevjuhina ning võttis enda käendada Outdoor Expressi auto liisingulepingu, mis osutus talle kahjumlikuks sammuks, sest ta oli sunnitud käenduse kinni maksma.
Tänaseks on Outdoor Expressi tegevus lõppenud, ettevõttel tekkis ühtekokku ligi pool miljonit krooni võlgu. Pankrotiavalduse andis sisse Eesti Energia, mis soovis koos viivisega firmast saada 135 864 krooni. Menetlus lõppes raugemise tõttu - ettevõttel puudusid varad pankrotimenetlusegi kulude katteks.
Hendrik Agur on tuntud oma kalli elustiili poolest. Ka endise ülemuse ja sõbra Toivo Orula hinnangul elab Agur üle oma võimete. Orulat on muretsema pannud Aguri ärilised üritused. "Ta ei ole ärimees," ütles Orula korduvalt Hendrik Agurit iseloomustades.
Praeguseks on Agur enda sõnul ärist taandunud ning töötab Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktorina. Oma Harku vallas asuvat maja müüb ta praegu 3,6 miljoni eest. Müügi põhjuseks ei ole Aguri sõnul majanduslikud raskused, vaid isiklikud põhjused.
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.