Postimehe väljaandja AS Eesti Meedia
tegevjuhi Mart Kadastiku sõnul pole Postimehel plaanis Lätti ja Leetu laieneda,
kuna see tähendaks kahesaja miljonilist kahjumit aastas.
„Meil ei ole plaanis Lätti ja Leetu laieneda,“ kommenteeris Kadastik Komsomolskaja Pravda esindaja Igor Teterini kahtlusi aripaev.ee-le, et Postimees ei suuda ülebaltiliseks kasvada.
„Pole vahet, kas nimetada seda laienemiseks või uue lehe tegemiseks,“ rääkis Kadastik. Eesti lehe sisu ei annaks nii või teisiti Lätti ja Leetu kopeerida, mis tähendab, et igas riigis tuleb tööle võtta eraldi inimesed, kes sea lehte teevad.
Postimees ise pole arvestusi teinud, kui palju laienemine maksma läheks. Äripäevas tehtud arvestuste kohaselt tooks nii Läti kui Leedu leht kumbki 100 miljonit krooni kahjumit aastas ning pole teada, mitu aastat järjest, selgitas Kadastik.
„Komsomolskaja Pravdal on mingi publik Eestis kindlasti olemas, aga normaalseks äriprojektiks siin küll ruumi ei ole,“ ütles Kadastik. „Kõik vene lehed, mis on tehtud siinse maitse järgi, kiratsevad.“
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Komsomolskaja Pravda otsib Balti ja
Skandinaavia riikide äri laiendamiseks investorit, kes panustaks vähemalt 1
miljon eurot (15,64 mln kr), teatas ettevõte.
25 protsendi ulatuses Komsomolskaja
Pravdale kuuluv Eestis registreeritud firma SKP Media juht Igor Teterin leiab,
et Balti riikide suurimad päevalehed ei suuda kasvada ülebaltiliseks.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.