Jaapanis saavad mobiilikasutajad juba
praegu teha telefoniga filme ning neid üksteisele saata. Kuid kaugel pole päev,
mil mobiiltelefoniga saab üles võtta kolmedimensionaalseid kujutisi.
Elektroonigagigant Hitachi on tulnud välja 3D ekraaniga, mida on võimalik lisada väikestele mobiilsetele seadmetele, näiteks telefonile, teatas Physorg.
Stereoskoopilise ekraaniga seade kaalub kilo ning meenutab mitmenurgalist püramiidi, mida katavad peeglid ja vedelkristallekraanid. "See on väga väike ja kergesti kaasaskantav," ütles Rieko otsuka Hitachi uurimislaborist.
Firma loodab, et selle abil saab näiteks koolides näidata muuseumieksponaate kolmesmõõtmelistena otse õpilaste silme ees.
Tulevikus on kavas tehnoloogia viia ka mobiiltelefonidesse, et inimesed võiksid otse peost vaadata 3D kujutisi.
Seotud lood
USA teadlased on välja töötanud uudse
ekraani, mis lubab holograafilisi kujutisi salvestada, kustutada ning siis
uuesti salvestada kõigest mõne minuti jooksul.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.