Hiina peaminister Wen Jiabao väljendas
esmaspäeval "tõsist muret" seoses Hiina sõjaväe häkkerite tegevusega Saksamaa
valitsusasutuste kodulehtedel ning lootis, et selline tegevus ei jätku.
Teema tõusis üles pärast seda, kui Saksamaa avaldas raporti, milles häkkerite tegevust kirjeldatakse. "Häkkerite tegevus on ülemaailmne probleem," ütles Wen Jiabao pärast kohtumist Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga, vahendas Physorg.
Saksa nädalaleht Der Spiegel oli varem teatanud, et valitsusasutusi rünnanud häkkerid on Hiina rahvavabastusarmee palgal.
Ehkki Merkel otseselt ajalehe väiteid ei kinnitanud, rõhutas ta koos Hiina peaministriga antud pressikonverentsil siiski, et head suhted põhinevad vastastikusel lugupidamisel.
Wen Jiabao väitis, et ta on selgelt sellise tegevuse vastu ning pakkus Saksamaale koostööd, et probleem lahendada. "Me soovime säilitada koostööd Saksamaa valitsusega ning võtame tarvitusele karmid abinõud, et lõpetada arvutisüsteemide turvalisuse õõnestamine," ütles ta.
Viimaste aastate jooksul on erinevad analüütikud Läänes väljendanud muret Hiina kasvava sõjalise võimsuse pärast. Hiina peaminister rõhutas aga, et Hiina tugevnemine on võimalus, mitte oht.
"Hiina käib alati mööda rahumeelset rada. Hiina on väga õnnelik koostöö üle teiste riikidega, kuid ei ähvarda kunagi kedagi," jätkas Wen Jiabao pidulikus toonis. "Seega on selge, et kõik peaksid rahunema, sellist asja nagu Hiina oht ei ole olemas," ütles ta lõpetuseks.
Seotud lood
Arvutites muusika ja videote vaatamiseks
mõeldud meediapleierite turvaaugud võimaldavad häkkeritel arvutisse sokutada
pahavara ning nakatada arvuteid ilma kasutaja teadmata.
Juuni lõpus Ameerikas suure käraga turule
tulnud Apple'i mobiiltelefon iPhone pole häkkerikindel, väidab
arvutiturvalisusega tegelev firma.
Autojuhid peavad olema ettevaatlikud -
satelliitnavigatsiooni seadmetesse sissemurdmine ja valeteadete saatmine on
häkkerite uus huviobjekt.
Interneti suhtluskeskkonnad Facebook
või Orkut sisaldavad nii palju infot inimeste isiku kohta, et need andmed on
hakanud paeluma organiseeritud küberkuritegevust.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.