ÜRO Julgeolekunõukogu seatud keeld
komponentide tarnimiseks Iraani relvafirmadele pole seganud neid mainekailt
Lääne-Euroopa ettevõtteilt läbi kiirelt vormistatud riiulifirmade ikkagi
tarvilikku soetamast.
Kolm päeva pärast seda, kui Julgeolekunõukogu oli 2006.a. detsembris keelanud ballistiliste rakettide tootjale Shahid Hemmat Industrial Group (SHIG) sisseseade tarnimise, sai firma Sabalan Co. garantiikirja Iraani riiklikult Sepah pangalt, et Euroopas kaupa teha.
Seda läks vaja Saksa metallitööstuse seadmete tootjalt Behringer GmbH ostude sooritamisel, kirjutas Bloomberg. Saksa firma asedirektori Christian Behringeri sõnul läks nende kaupa vaja tööstuslike kudumismasinate tootmiseks ning tal polnud aimugi, et tehingu taga on raketitootja, kellele ÜRO sanktsioon keelab igasuguste seadmete tarnimise. Sabalan Co. asub SHIGiga samal aadressil ja jagab sama telefoninumbrit.
SHIG toodab USA võimude andmeil vedelkütusel ballistilisi rakette tegevusulatusega vähemalt 800 miili (ligi 1300 km). Sellesse raadiusse mahuvad näiteks Tel Aviv, Saudi Araabia naftaväljad ja India ärikeskus Mumbai.
Firmat Behringer siinpuhul seaduserikkumises ei süüdistata. "Vaatasime sanktsiooni aluste firmade nimekirja üle ja seda seal ei olnud," teatas asedirektor.
See just ongi see, mida Bank Sepah ja tema sõjatööstuslikud kliendid taotlevad - ja näitab, kuidas Iraan salaja finantseerib tuumarelva arendamist, ütles USA rahandusministri asetäitja Stuart Levey. Tema sõnul on pank vahendanud miljonites dollarites raha raketitootjate varifirmadele.
Seotud lood
Prantsusmaa välisminister Bernard Kouchner
märkis intervjuus Prantsuse meediale, et rahvusvaheline kogukond peaks olema
valmis sõjaks Iraaniga.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.