Praeguse seisuga on eri firmade käes 12
Tallinna lasteaia ruumid. Kuigi osas lasteaedades on välja üüritud üksnes
lasteaiale endale sobimatud ruumid, nagu keldrid ja pööningud, siis pooli
üüripindu saaks kasutada uute rühmade avamiseks.
400 lasteaiakoha juurdesaamine kataks üle poole linna praegusest kohavajadusest, kirjutas Eesti Päevaleht.
Tallinna haridusameti alushariduse osakonna juhataja Marika Kallase sõnul ei ole lepingute lõpetamine praegu kuigi otstarbekas, sest lasteaiakohtade vajadus on suurem eelkõige Nõmmel, Pirital ja kesklinnas, kus väljaüüritud pindu polegi. “Pealegi võib enneaegne lõpetamine viia kohtuvaidlusteni, mis kestavad kauem, kui lepingu enda lõppemine,“ lisas Kallas.
Haridusameti haldusosakonna juhtaja Anti Sirkel möönis samuti, et lepingute lõpetamine on keeruline protsess. “Vikerkaare lasteaia elektroonikafirmaga oleme tõepoolest kaalunud lepingu lõpetamist, kuid vaevalt et nad sealt enne tähtaja lõppemist väga ära minna tahavad,” rääkis Sirkel. Kui elektroonikafirma leping kehtib aastani 2011, siis näiteks Lasnamäel Muhu lasteaias pesitseva apteegi üürileping on tähtajatu.
Samas on Vikerkaare lasteaias ootejärjekorras 13, Muhu lasteaias 87, Lasnamäe Suur-Pae lasteaias 81 last, Mustamäe Lehola lasteaias 67 ja Kellukese lasteaias 177 last.
Seotud lood
Lasteaiakohtade nappuse tõttu lubasid nii
Tallinn kui ka lähivallad mullu kohtade arvu tõsta, siiski kasvab vajadus
lasteaedade järele kiiremini, kui omavalitsused suudavad neid rajada.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.