Eesti jõuab Ida-Euroopas esimesena
elustandardilt ELi vanade riikide tasemini.
Läheb veel 20 aastat aega, et Balti riigid jõuaksid elustandardilt järgi Lääne- Euroopale, vahendab Baltic Times.
Vaatamata viimasele faktile jätkub Ida- Euroopa ja vana Euroopa majandusliku vahe vähenemine. 2028 on aasta, kui praegune vahe peaks olema märgatavalt vähenenud ja saavutatud peaaegu võrdne olukord, kirjutas ETLA, Soome Majandus Uuringu Instituut.
Uuring ennustab, et 2050. aastaks tõuseb ELi keskmine SKP inimese kohta 36 %lt 87%le. Parim sissetulekutase on ennustatavalt Balti riikides ja ka Venemaal, Ungaris ja Sloveenias.
Lähtuvalt raportist on Eesti esimene, kes jõuab praeguse 15 Euroopa Liidu SKP tasemini. Viimane saavutatakse 2019. aastal. Raport toob välja ka fakti, et Bosnia, Albaania ja Georgia ei saavuta ELi keskmise taset mitte enne 2030. aastat.
"Uuringu tulemus toetab meie nägemust, et Ida-Euroopa on jätkuvalt tähtis majanduslik piirkond. Vaatamata sellele pole veel kõik investorid ärganud ja viimast piirkonda avastanud. Investeerimise nurga alt vaadatuna on Ida-Euroopa hästi arenev ja viimast peaks kohtlema, kui üht väga olulist Euroopa osa," ütles Danske Capital tegevjuht Karri Alameri.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Aripaev.ee lugejad valisid Eesti kõige
mõjukamaks naisjuhiks Hansapanga kunagise suuraktsionäri Tiina Mõisa.
Turundus- ja müügiuuringuid teostavad
firmad plaanivad seoses tööjõu kallinemisega tõsta hindu 10-15%.
Aasta tagasi, mil Eesti majanduskasv
kõrgustesse kihutas, nägi Eesti Pank majanduse tulevikku ette nn pehme
maandumisena. Tänaseks on sellest järel vaid heleroosa unistus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.