Laialdane hinnatõus sunnib tuleval aastal
paljusid peresid rahakotiraudu koomale tõmbama.
SLÕhtuleht kirjeldab peret, kus pereisa Martin (40) käib tööl, pereema Karmen (31) on noorema lapsega kodus, vanem laps käib lasteaias.
Pere on ostnud pangalaenuga kolmetoalise korteri ja suvila. Pereisa teenib umbes 20 000 krooni kätte, pereema raamatupidamine korteriühistus toob juurde 3600 krooni.
"Aasta algul oli pere laenumakse isegi üle 10 000 krooni, mis sundis rahakotiraudu karmilt koos hoidma. Siis ei jäänud midagi üle, paar tuhat oli miinust. Kui peaks ise veel auto liisima ja korteri eest 9000, siis kisuks juba nii, et sul peab olema neli keskmist palka. Siit küsimus, kui on neljaliikmeline pere ja üks saab Eesti keskmise palga ja teine ei tööta (on lastega kodus), siis mina ei tea, kuidas on võimalik välja tulla. Kahe keskmise palgaga neljaliikmelist peret ikka ära ei toida," vangutab Martin pead.
Seotud lood
Rahandusministeeriumil on meile häid
uudiseid – palgad tõusvat järgmisel aastal jätkuvalt hoogsasti, aastaga
ligikaudu kuuendiku võrra. Kas ja kui palju me sellest paremini elama hakkame,
kirjutab Lauri Linnamäe.
Balti riikide ja maailmamajanduse
ebastabiilsuse jätkumisel võib Eesti ettevõtjaid oodata investeerimislaenude
järsk kallinemine, kuna suuremad kommertspangad ähvardavad intressimarginaalid
lähema aasta jooksul mitmekordistada.
Energiaturu inspektsiooni (ETI) peadirektor
Märt Otsa ütles Postimees.ee'le, et elektri hind ei saa tõusta enne 1.juunit
seoses Eesti Energia taotluste analüüsiga.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.