Täna on riigikogus esimesel lugemisel
Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esitatud tudengipalga eelnõu, mille eesmärk on
tagada kõigile võrdne juurdepääs kõrghariduse omandamisele.
ERLi esitatud eelnõu kohaselt peab riik toetama õppureid ning olenemata nende majanduslikust olukorrast, tuleb kõigile noortele tagada võrdne juurdepääs kõrgharidusele. "Kuigi valitsus ei kiitnud tudengipalga eelnõu heaks, on väliseksperdid seda põhimõtet toetanud," ütles riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esimees Karel Rüütli.
"Hiljuti avalikustas OECD analüüsi, millest selgus, et Eestis mängib liialt suurt rolli noorte sotsiaal-majanduslik olukord ning kõigil ei ole võrdseid võimalusi hariduse omandamiseks," lisas Rüütli.
"Tänase koalitsiooni kõrghariduspoliitika tulemusel ei saa paljud võimekad noored õpinguid kõrgkoolis jätkata ka siis, kui nende vaimsed võimed seda lubavad," tõdes Rüütli.
"Ma olen seisukohal, et tudengipalka tuleb maksta selleks, et üliõpilastel oleks võimalik õppida täiskoormusega ning et nad ei oleks sunnitud õpingute kõrvalt töötama ja suudaksid õpingud nominaalõppeajaga lõpetada," märkis Rüütli.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Karu tänava ühiselamu remont võib 200
tudengit kolmeks kuuks peavarjuta jätta, kirjutas EPL Online.
Juba mõne aasta pärast ähvardav tudengite
põud on ajanud tagajalgadele erakõrgkoolid, kes üritavad olukorda suurte
reklaamikampaaniatega päästa, kirjutas postimees.ee.
Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse
esimees Eimar Veldre ei toeta plaani suurendada tööhõivet tudengite hulgas.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.