Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse
esimees Eimar Veldre ei toeta plaani suurendada tööhõivet tudengite hulgas.
"Eestis on juba praegu olukord selline, et 60% üliõpilastest töötavad ja 2% plaanivad tööle asuda," sõnas Veldre. "80% tudengitest, kes praegu töötavad teevad seda selleks, et õpingut kinni maksta," lisas Veldre. "Eestis on Euroopas üliõpilaste seas suurim tööhõive. Pigem peaks küsima, kas töötamine ei sega õppimist. Tudeng ei peaks kahte asja korraga tegema," ütles Veldre.
Üliõpilaste juhi arvates peaks pigem raha investeerima tudengite toetusteks, kes töötavad selleks, et õpinguid kinni maksta.
Sotsiaalministeerium plaanib suurendada tööhõivet just 15-24 aasta vanuste noorte seas.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Täna on riigikogus esimesel lugemisel
Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esitatud tudengipalga eelnõu, mille eesmärk on
tagada kõigile võrdne juurdepääs kõrghariduse omandamisele.
Sotsiaalministeerium kavandab
mitteaktiivsete inimeste ehk potentsiaalse tööjõu tööle rakendamist.
Eile lükkas koalitsioon riigikogus
esimeselt lugemiselt tagasi Eestimaa Rahvaliidu (ERL) esitatud tudengipalga
eelnõu, teatas riigikogu.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.