Kui Rein Kilgi eestvõttel ja rahaga restaureeritav
Tartu ajalooline vaksalihoone kord valmib, saavad rongiootajad keha kinnitada
selle söögikohtades, kuid vana hoone kõrvale kerkiv uus reisjatepaviljon jääb
alla bussijaama ootesaalilegi.
Niisuguse järelduse saab teha, kui kõrvutada bussijaamahoone projekti, mis on talletatud linnavalitsuse arhiivi, ja Tartu vaksali uue reisijatepaviljoni eskiisi, mis on linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna valduses, kirjutas Tartu Postimees.
Nähtub, et bussijaama seinte vahele jääb 720 ruutmeetrit brutopinda. Seal on nii töötajate ruume, söögikoht, cargo-terminal, käimlad ja piletikassad, aga ka reisijate ootesaal, mille pindala on 233 ruutmeetrit.
Vaksalihoone eskiisilt saab välja lugeda, et perroonile avaneval uuel reisijatepaviljonil, neljast küljest seintega piiratud rajatisel, on ligi 86 ruutmeetrit põrandapinda, selle kõrval on veel lahtine ooteplatvorm, pindala ligi 96 ruutmeetrit. Paviljoni keldrikorrusel on veel pisut üle 126 ruutmeetri teenindusruume.
Seotud lood
Bussifirma Sebe paneb sellest reedest
Tallinna ja Tartu vahel käima säästubussi, mille pilet internetist ostes maksab
kõigile reisijatele 50 krooni, bussist ostes 75 krooni.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.