Homme Tallinnas toimuval seminaril
"Peidetud väärtus" kõnelev Stanfordi Ülikooli professor Jeffrey Pfeffer soovitab
Eesti juhtidel võtta omaks riikidele ja ettevõtetele reaalselt edu toonud
põhimõtted.
Pfeffer hoiatab nende pimesi järgimise eest ning soovitab kohandada need enda ettevõtte järgi. Pfefferi sõnul ei ole Balti riikide jaoks erisugust inimeste juhtimise strateegiat. „Inimesed on igal pool inimesed, nende psühholoogia ei ole nende asukohast sõltuvalt erinev. Seda illustreerib kõige paremini asjaolu, et suurepärase töökeskkonna põhimõtted, mis said alguse USA-st, on nüüd levinud üle kogu maailma. Kui vaadata edukaid ettevõtteid üle kogu maailma, siis neis kõigis on töötajatesse suhtumise aluseks usaldus, austus, investeerimine ja arendamine.“
„Leian, et see on suurepärane, mida BILD püüab saavutada – võimaldada Balti riikides juurdepääsu mõtteviisidele, inimestele ja ressurssidele, mis aitavad siinsetel juhtidel kiiremini areneda. See on väga sarnane sellele, mida Singapuris tegi valitsus ja mida teie siin eraviisilisemalt teete,“ ütles Jeffrey Pfeffer. „Singapuris mõisteti kaua aega tagasi, et jätkuv edu eeldab inimkapitali infrastruktuuri olemasolu. Esiteks leitakse areneva majandusega maades empiirilisel teel hariduse ja teadmiste ning majandusliku edukuse vaheline suhe ning teiseks, maailmas, kus edukuse võtmeks on intellektuaalne kapital, on iseenesestmõistetav, et tuleb rakendada mitmesuguseid meetmeid inimeste oskuste ja enesekindluse tõstmiseks.“
„Kõik maailma tööstusriigid seisavad ühe ja sama probleemi ees – kust saada oskustega ja andekaid töötajaid oma konkurentsivõime tõstmiseks,“ ütles Pfeffer. „Lisaks sõltuvad ettevõtted liiga vähestest inimestest. Ei tohi lubada kogu ettevõtte töö ja mõtlemise koondumist 10-15% inimeste kätte.“
Pfefferi sõnul on ettevõtte edu võtmeks rajada organisatsioon, mis võimaldab kõigil töötajatel tegutseda oma maksimaalsete võimete kõrgusel. „Ettevõte ei pea ligi meelitama talente, vaid õppima, kuidas luua, arendada ja kasutada andeid, kes ettevõttes juba töötavad. Ei ole tarvis koguda üksikuid säravaid tähti, vaid tuleb välja tuua igast töötajast parim. Konkurentidel on väga raske matkida konkurentsieeliseid, mis lähtuvad töötajate peidetud väärtustest,“ ütles Pfeffer.
Pfeffer on organisatsioonikäitumise professor Stanfordi Ülikooli Kõrgemas Ärikoolis, kus ta on õpetanud alates 1979. aastast. Pfeffer on avaldanud 11 raamatut ning 110 artiklit ja raamatupeatükki. Hetkel töötab ta Audible Magic ja SonoSite (SONO) direktorite nõukogus ja temalt ilmub igakuiselt juhtimisteemaline kolumn „Inimfaktor“ ajakirjas Business 2.0.
Seotud lood
Tartu Juhtimiskonverensil särava
ettekandega esinenud INSEADi ja London Business Schooli professori Gareth Jonesi
sõnul on hea juht see, kes on tema ise.
Stanfordi Ülikooli organisatsioonikäitumise
professor Jeffrey Pfeffer käib mööda maailma ja üritab peatada halbu Ameerika
ärikombeid nagu allhangete tegemine, palkade ja hüvede kärpimine jne.
Kultuuriajaloolane David Vseviov ütles TV3
Seitsmestes uudistes, et paljud inimesed elavad silmaklappidega ja otsivad oma
isiklikele hädadele lihtsaid lahendusi.
Kaitseminister Jaak Aaviksoo kavatseb talle
avaliku kirja saatnud professorid enda jutule kutsuda, kuid mälestusmärgi
ümberpaigutamine võib SL Õhtulehte konsulteerinud inimeste sõnul alata juba enne
ministri ja professorite jutuajamist.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.