Gagosian Gallery teeb oktoobris 10päevase
Venemaa-tuuri, kaasas 40 teost kuulsustelt nagu Picasso, Warhol, Lichtenstein,
Hirst ja teised, eesmärgiks on need ostujõulistele venelastele maha müüa.
"Seda mitte teha oleks provintslik ja üldse mitte hea äri," kommenteeris ettevõtmist galerii direktor Victoria Gelfand. Näitus avatakse 19. oktoobril Moskva jõukas Barvihha eeslinnas, edastas bloomberg.com täna. Näituse asukohaks on kõrgema klassi kaubanduskeskus, kus muidu on saadaval näiteks Lamborghinid ja kallimat sorti moebrändid.
"Läheme Venemaale, sest seal on kasvamas moodsat kunsti ostvate tõsiste kogujate hulk. See võimaldab kunstnikke sealsel turul esitleda," rääkis Gelfand.
Barvihhas asus kunagi president Jeltsini residents. Praeguseks on sinna kerkinud hulgaliselt mõisa-sarnaseid eramaju, mille omanikud võivad nüüd sisustusele lisada maale, graafikat, skulptuure, fotosid või väikeseeria-disainmööblit 30 autorilt. Peale 20. sajandi tuntud meistrite on saadaval ka nooremate autorite moodsaid töid.
Forbesi andmetel on praegu Venemaal 53 dollarimiljardäri võrreldes seitsmega 2002. aastal.
Ühe Moskva galeristi sõnul on venelaste seas valdav konservatiivne kunstimaitse, inimesed ootavad figuratiivmaali, maastikke, natüürmorte, üldiselt midagi õdusat. Teise galeristi, Gary Tatintsiani sõnul on moodsa kunsti kogujad "enamasti alla 40aastased pankurid või juristid, kes räägivad mitut keelt, on väga tulemusele orienteeritud, ambitsioonikad ja võitlejatüübid. Nad väljendavad neid omadusi oma äris ja nüüd ka kunstikogumises."
Seotud lood
25. septembril Haus Galeriis peetud
kunstioksjonil ajas Konrad Mägi maali „Capri maastik“ hinna rekordilise kahe
miljoni kroonini Moskva kunstikaupmees.
25. septembril müüdi Haus Galeriis toimunud
kunstioksjonil 2 miljoni krooniga maha Konrad Mägi õlimaal "Capri maastik".
Ettekujutus lõhest rikka põhja ning vaese
ja areneva lõuna vahel on pikka aega olnud majandusteadlaste ja poliitikute
keskseks arusaamaks. 1950-1980 andis põhi 80% üleilmsest SKPst ja kõigest 22%
rahvastikust. Ülejäänud lõunas tootsid 20% tulust.
Maailma ühe kõige mainekama oksjonimaja
Christie's peakontoris toimunud oksjonil müüdi noore Eesti kunstniku Alice Kase
joonistus 1920 naela eest, mis on esimene sel tasemel müüdud kaasaegse Eesti
kunstniku töö.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.