Microsofti Eesti esinduse müügi- ja
turundusjuht Tiina Krevald usub, et Venemaa asepeaminister Dmitri Medvedjevi
avalduse pärast ei ole vaja muretseda.
"Microsoft kui maailma suurim tarkvaratootja pakub nagu teisedki suurfirmad palju kõneainet kogu maailma meedias. Analüüsides viimase aja meediakajastusi, ei saa muud öelda, kui et tegemist on mitmete asjaolude kokkulangemisega," kommenteeris Krevald viimasel ajal Microsofti ründavaid kirjutisi.
Euroopa Komisjoni trahviotsus on tema sõnul osa pikaaegsest protsessist, mis sai alguse 9 aastat tagasi, kui EL ja turg olid praegusest erinevad. "Me austame seda otsust ega pea seda läbinisti negatiivseks. Meie eesmärk tarbijate mugavus. Loodame, et sama soovib ka komisjon," märkis Krevald.
"Mis puudutab Venemaa asepeaministri teadet, siis seda on veel vara kommenteerida. Microsofti eesmärk on pakkuda nii riigiasutustele, koolidele, firmadele kui ka eraisikutele parimaid lahendusi. Oleme kindlad, et Venemaal valitakse need lahendused, millest on kõigile kõige rohkem kasu," oli Krevald muretu.
Positiivsete uudistena tõi Microsofti esindaja välja Windows Vista eduka müügi. Vista on edukas nii Eestis kui ka mujal maailmas. "Siin ostavad kliendid Vistat isegi rohkem kui me aasta tagasi prognoosida oskasime. Kindlasti saab positiivsete uudiste hulka lugeda maailma suurimat tudengite tehnoloogiavõistlust Imagine Cup, millest ka Eesti meeskond osa võttis. Eelmisel nädalal jõudis poodidesse kaua oodatud Halo 3, eelolevatel kuudel jõuavad tarbijateni meie uued serveritooted," tutvustas Krevald.
Seotud lood
Tarkvarafirma Microsoft otsustas oma
Euroopa hiiglasliku andmekeskuse viia Iirimaale Dublinisse.
Bill Gatesile kuulvat Microsofti on pärast
edukat maailmavallutust tabamas rahena üks rünnak teise järel: kui Euroopa Liit
tegi firmale kõlvatu konkurentsi eest pea miljardieurose trahvi, siis Venemaa
ähvardab Windowsi üldse arvutitest eemaldada.
Webmedia juht Priit Alamäe ütles täna
Microsofti "kuisamist" kommenteerides, et ühelt poole ton hea, kui konkurents
tiheneb, teisalt aga ei tohiks valitsused firmadele öelda, kuidas äri ajada.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.