Webmedia juht Priit Alamäe ütles täna
Microsofti "kuisamist" kommenteerides, et ühelt poole ton hea, kui konkurents
tiheneb, teisalt aga ei tohiks valitsused firmadele öelda, kuidas äri ajada.
Euroopa Komisjoni ja Microsofti vaidlust ei ole Alamäe eriti tähelepanelikult jälginud. Saadud info põhjal aga oletas ta, et ilmselt on kokku saanud ühelt poolt ELi soov suure turuosaga ettevõtete tiibu kärpida ja teiselt poolt vihaste/kadedate konkurentide aktiivne lobitöö võimukoridorides. "Sellisel pretsedendil on alati kaks poolt: ühelt poolt on hea, kui konkurents tiheneb ja IT-maailm avatumaks muutub, aga teiselt poolt ei saa mitte heaks kiita seda, et valitsused ütlevad erafirmadele detailselt, kuidas nad oma äri peaks ajama," ütles Alamäe.
"Venemaa osas on kõik võimalik, aga arvestades avatud koodiga Linuxi operatsioonisüsteemi olemasolu, mis on võimalik juba praegu riigiasutustes ja koolides kasutusele võtta, on valitsustel ilmselt võimalik oma raha mõtestatumalt investeerida," arvas Alamäe.
Seotud lood
Bill Gatesile kuulvat Microsofti on pärast
edukat maailmavallutust tabamas rahena üks rünnak teise järel: kui Euroopa Liit
tegi firmale kõlvatu konkurentsi eest pea miljardieurose trahvi, siis Venemaa
ähvardab Windowsi üldse arvutitest eemaldada.
Microsofti Eesti esinduse müügi- ja
turundusjuht Tiina Krevald usub, et Venemaa asepeaminister Dmitri Medvedjevi
avalduse pärast ei ole vaja muretseda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.