Raamatupidamise toimkonna aseesimees Marju
Põldniit ütles, et Eesti Energia sai finantsarvestuse lipulaeva tiitli, kuna
ettevõtte majandusaruanne oli arusaadav ka neile, kes energeetikat ei tunne.
„Eesti Energia võitis, kuna ettevõte kirjutas väga selge ja arusaadava majandusaruande ja esitas selles analüüsi, milles on välja toodud põhjus-tagajärje seosed. Lisaks pani Eesti Energia aruandesse osi, mida IFRS (rahvusvahelised raamatupidamise standardid – toim.) ei nõua, kuid mis ettevõtte tegevuse mõistmise seisukohalt on olulised,“ rääkis Põldniit.
„Mulle meeldis isiklikult väga keskkonnaaruanne. Ükski teine tootja ei olnud sellist aruannet eraldi välja toonud,“ kiitis ta Eesti Energia hoolivust keskkonna suhtes.
Põldniidu sõnul on Eesti Energia plussiks kindlasti ka see, et tegemist on suure ettevõttega, millel on juba loomu poolest majandusaruandesse palju kirjutada. Samas aga märkis ta, et leidub ka teisi suuri firmasid, kes aga ei ole seda võimalust ära kasutanud.
Finantsaruande Lipulaev 2007 konkursil osalenud firmade majandusaruandeid hinnati neljas erinevas kategoorias: finantsettevõtted, börsiettevõtted, avaliku sektori ettevõtted ja mitte-börsiettevõtted.
Kõigis teistes kategooriates anti välja kolm auhinnalist kohta, viimases aga jäi teine koht välja andmata. Põldniit põhjendas seda konkursil osalejate väikese arvuga. „Kuna selles kategoorias ei olnud piisavalt osalejaid ja kõik kolm auhinda välja andes oleks kolmas koht jäänud keskpärase tulemusega, otsustasime välja anda vaid esimese ja kolmanda auhinna,“ selgitas ta. „Lipulaeva tase ei tohi ju olla keskpärane.“
Seotud lood
Kaheksandat aastat korraldatud
Finantsaruandluse Lipulaeva konkursil valiti Eesti parimaks majandusaasta
aruandeks taas Eesti Energia esitatu.
Riigi raamatupidamise toimkonna läbi viidud
konkursil “Finantsaruandluse lipulaev”, tuli Eesti Haigekassa viiendat korda
avaliku sektori parimaks, teatas haigekassa.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.