Hansapanga investeerimisfondide juht Rasmus
Pikkani leiab erinevalt LHVst ja Tark Investor-ist, et analüütikud
pingutavad üle, andes negatiivseid hinnanguid USA ettevõtete kasumiväljavaadete
kohta.
„Analüütikud põlistavad ühte spetsiifilist probleemi liialt pikka tulevikuperioodi,“ rääkis hiljuti Sampost Hansapanka üle läinud ja Hansa investeerimisfondide fondijuhi kohale asunud Rasmus Pikkani, pidades silmas USAs rämpskinnisvaralaenudest alguse saanud finantsturuprobleeme.
Kasuminumbrite täpset prognoosimist lähikvartaliteks pidas Pikkani väga vähetänuväärseks tööks, ja seda ennekõike nende ettevõtete puhul, kes otsesemalt või kaudsemalt on segatud nn sub-prime laenudega seotud väärtpaberiskeemidesse. „Selles osas võib päris kindel olla, et suurtest ühekordsetest mahaarvamistest saab veel kuulda,“ viitas Pikkani kasumiprognooside kärbetele.
Pikkani sõnul on tekkinud kriisi näol küll tegemist väga suure rahalise probleemiga, mille lõplikku sügavust ei tea täna veel täpselt keegi, aga selles kõiges ta väga suurt ohtu USA üldisele majanduslikule tugevusele ei näe. „See, et tekkinud probleemide valguses vaadatakse muuseas üle ka investorite poolt võetava riski eest nõutavad preemiad, on pigem tervitatav ja õhku puhastav,“ oli Pikkani kindel. Äsjane investeerimisfondide juht tõdes, et USA ettevõtete väga tugev finantspositsioon (ehk suhteliselt madal võlatase ja kõrged kasumimarginaalid) võimaldaks nii öelda sügavamate grimassideta toime tulla ka hetkel valitsevatest suuremate probleemidega.
Lõpetuseks ütles Pikkani, kuna positsioonid USA aktsiaturgudel ei ole Hansa fondide investeerimisportfellis kesksel kohal, siis on nende jaoks palju olulisem globaalse majanduskasvu edasine püsimine. „Me ei näe väga otseseid põhjuseid selleks, et USA kinnisvaraturul või kinnisvarasektoriga seotud võlainstrumentides valitsevad pinged võiks tuua kaasa fataalseid muutusi mujal,“ täpsustas ta. Pikkani hinnangul tuleneb see ennekõike probleemide keskme asumisest USAs ning arenevate majanduste järjest kasvavast sõltumatusest USA majanduse suhtes.
Seotud lood
Investeerimispanga Suprema varahalduse
strateeg Peeter Koppel leiab, et USAd ei maksa ennem maha kanda, kui maha saab
kanda USA tarbija.
Kuulda, et „turg on liiga negatiivne USA
osas” on pisut kohatu olukorras, kus USA suured indeksid oma värskete tippude
lähedal viibivad, märgib Kawe Kapitali portfellihaldur ja juhatuse liige
Kristjan Hänni.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.