Välisministeerium toetab tsüklon Sidr
tagajärjel kannatada saanud Bangladeshi rannikualade elanikke Rahvusvahelise
Punase Risti Föderatsiooni (IFRC) kaudu 500 000 krooniga. Summa eraldatakse
välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabiks ette nähtud vahenditest.
Välisminister Urmas Paet avaldab kaastunnet loodusõnnetuse tagajärjel kannatanutele, teatas ministeerium. „Katastroofiline olukord Bangladeshis on tinginud paljude inimeste hukkumise ning veel rohkemate lahkumise oma kodudest,” ütles Paet. „Eesti aitab kaasa kannatanute olukorra leevendamisele ning seeläbi paraneb ka nende võimalus normaalse elu juurde tagasipöördumiseks,” lisas ta.
Rahvusvaheline Punase Rist on esitanud üleskutse anda Bangladeshile humanitaarabi. Eesti vastab sellele palvele. Abi on mõeldud kannatanutele toidu, puhta vee ning ravimite muretsemiseks. Euroopa Komisjon on otsustanud eraldada riigile 24,3 miljoni krooni (1,5 miljonit eurot) ulatuses abi. Samuti abistavad Bangladeshi Maailma Toiduprogramm (WFP) ja ÜRO Lastefond (UNICEF).
Bangladeshi rannikualasid alates neljapäeva õhtust räsinud tugeva tsükloni Sidr tagajärjel on hukkunud tõenäoliselt enam kui 1000 inimest, vigastatuid ning kadunuid on veelgi rohkem. Neljanda kategooria tsüklon tekitas viie meetri kõrguse hiidlaine, mis tabas kolme rannikulinna ning sundis kodudest lahkuma ligi 3,2 miljonit inimest.
Bangladeshis elab ÜRO hinnangu kohaselt üle 158 miljoni inimese. Merepinna suhtes madalal asetsevat riiki laastavad tugevad tormid ning tsüklonid igal aastal.
Arengu- ja humanitaarabivahendite maht välisministeeriumi eelarves on 2007. aastal 23 miljonit krooni.
Seotud lood
India, Pakistan, Sri Lanka ja veel viis
Lõuna Aasia riiki leppisid kokku omavaheliste kaubandusbarjääride vähendamises
kui Maailmakaubandusorganisatsiooni läbirääkimised eelmine nädal ebaõnnestusid.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.