Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ansip: Eesti-Vene majandussidemed ei ole väga tihedad
Peaminister Andrus Ansip tunnistas, et
Eesti-Vene majandus- ja kaubandussuhted ei ole eriti tugevad, samas ei ta ei
arvanud, et see on halb.
Eesti peaminister vastas Vene ajakirjanike küsimustele Washingtonis peale oma kõnet, et Eesti tahab kõigi naabritega heanaaberlikke ja pragmaatilisi suhteid, vahendas Itar-Tass.
Siiki on peaministri sõnul ruumi nii majanduslike kui ka poliitiliste suhete parandamiseks Moskvaga. Veel lisas Ansip, et kaubandus- ja majandussidemed ei ole väga tihedad, kuid see ei ole kahetsust vääriv.
Ansipi sõnul kahandas pronkssõduri liigutamine kaubavahetust Venemaaga 40%, kuid see vähendab Eesti SKPd ainult 0,5%-1%. Peaministri sõnul tulevad enamus välisinvesteeringud 80% ulatuses Soomest ja Rootsist, Venemaalt tuleb vaid 2,5% investeeringutest. Eesti tervitab kõiki investeeringuid, kuid need investeeringud, millega saab manipuleerida poliitilisi otsuseid, ei ole peaministri sõnul oodatud.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul teab
ainult Eesti Päevaleht nimetada mitut poliitikut, kes soovivad majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Partsi lahkumist.
USAs töövisiidil viibiv peaminister Andrus
Ansip rääkis eile Washingtonis, et Ameerika riigijuhtidel on raske uskuda, kui
internetiseeritud riik on Eesti.
Ameerika Ühendriikide energiasekretär
Samuel Bodman avaldas eilsel kohtumisel Eesti peaminister Andrus Ansipiga huvi
müüa Ameerika tehnilisi lahendusi Ignalina tuumajaamale.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.