Peaminister Andrus Ansipi sõnul teab
ainult Eesti Päevaleht nimetada mitut poliitikut, kes soovivad majandus- ja
kommunikatsiooniminister Juhan Partsi lahkumist.
„Eesti Päevaleht teab mitut poliitikut, kes soovivad Juhan Partsi lahkumist, aga mina ei tea,“ ütles peaminister tänasel valitsuse pressikonverentsil ning tunnistas: „jah, tõepoolest, meil on valitsuses erimeelsusi, kuidas rahastada Tartu-Tallinn maanteed ja kuidas üldse rahastada teedeehitust.“
Ansipi sõnul laekub tänu kütuseaktsiisi suurendamisele riigieelarvesse 80 miljonit krooni rohkem. „Me teame, et mõned opositsioonipoliitikud ütlevad, et jätaks aktsiisitõusu ära, aga ma küsin, kuidas siis saaks?,“ rääkis Ansip ning lisas, et tema meelest tuleks kütuseaktsiisist laekuv lisaraha suunata Tartu- Tallinn maantee ehitusse.
Haridusminister Tõnis Lukase sõnul on Juhan Parts seisukohal, et lisaks Tartu- Tallinn maantee ehitamisele, ei tohiks unarusse jätta teisi teid.
„Praegu ootame rahandusministeeriumi finantseerimisskeemi," rääkis haridusminister Tõnis Lukas, kelle hinnangul on valitsuse erimeelsused normaalne nähtus. "Ainult vaidlustes leiamegi tõe,“ kommenteeris ta.
Peaminister eitas tüli Juhan Partsiga. „Pean loomulikuks seda, et maanteed võiks ehitada edaspidigi 1 miljardi krooni eest aastas. Süsteem peab olema jätkusuutlik, kui räägime miljardilistest investeeringutest,“ selgitas Ansip.
Millal Tartu-Tallinn maantee kogupikkuses neljarealiseks saab, arutab valitsus ülejärgmisel nädalal.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip tunnistas, et
Eesti-Vene majandus- ja kaubandussuhted ei ole eriti tugevad, samas ei ta ei
arvanud, et see on halb.
Peaminister Andrus Ansip rääkis täna Balti
Arengufoorumil, et keerulist tööjõuturu olukorda tuleb lisaks välistööjõu
kaasamisele paremaks muuta ka haridussüsteemi arendamisega.
Tänasel valitsuse pressikonverentsil
kommenteerisid valitsuse liikmed Venemaa presidendi Vladimir Putini
natsismisüüdistusi Eesti suunal.
Majandusminister Juhan Partsi sõnul pole
peaminister Andrus Ansip nõus kasutama Tallinna-Tartu maantee ehituseks
kassareservi, sest tahab näidata, et aetakse konservatiivset
majanduspoliitikat.
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.