Euroopa Liidu pailapse Sloveeniani on
jõudnud rasked ajad: tänavatel on massiprotestidega suuremat palka nõudvad
inimesed, hinnad tõusevad ja väidetaval ahistatakse meediat.
Sloveenia tõusis mullu ELiga 2004. aastal liitunud riikidest esimeseks, kes suutis täita kõik nõuded, et rahvusvaluuta tolar välja vahetada ühisraha euro vastu. Nii paistis Sloveenia ELis silma kui üks väheseid uusliikmeid, kes ei valmistanud suurenenud ühendusele erilist peavalu, vaid pakkus pigem rahulolu, kirjutas postimees.ee.
Hiljutised arengud ei ole aga murettekitava uusliikme mainest säästnud ka senist euro-oivikut. Nii tõmbasid sloveenid endale rahvusvahelise tähelepanu, kui korraldajate väitel kogunes kuni 70 000 inimest pealinna Ljubljana tänavaile ja nõudis valjuhäälselt palgatõusu.
„Hinnad on jõudnud tasemeni, mis on Austrias ja Saksamaal, kuid palgad ei ole tagantjärele tõusnud,“ möönis Postimehele kirjastusäris tegev Jure Golob.
Seotud lood
Sloveenia peaministri sõnul on Soome
Yle uuriva ajakirjanduse saates MOT tema vastu suunatud
altkäemaksusüüdistused alusetud. Soome politsei on aga vastuste andmisel
kidakeelne.
Sloveenia sai esimese idabloki riigina
alates tänasest Euroopa Liidu eesistujamaa.
Täna toimub Sloveenias suurejooneline pidu,
millega tähistatakse riigi liitumist eurotsooniga.
Sloveenia parlament võttis vastu avaliku
teenistuse palku reguleeriva seaduse muudatused, kirjutas kohalik
ajaleht Finance.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.