Euroopa Liidu pailapse Sloveeniani on
jõudnud rasked ajad: tänavatel on massiprotestidega suuremat palka nõudvad
inimesed, hinnad tõusevad ja väidetaval ahistatakse meediat.
Sloveenia tõusis mullu ELiga 2004. aastal liitunud riikidest esimeseks, kes suutis täita kõik nõuded, et rahvusvaluuta tolar välja vahetada ühisraha euro vastu. Nii paistis Sloveenia ELis silma kui üks väheseid uusliikmeid, kes ei valmistanud suurenenud ühendusele erilist peavalu, vaid pakkus pigem rahulolu, kirjutas postimees.ee.
Hiljutised arengud ei ole aga murettekitava uusliikme mainest säästnud ka senist euro-oivikut. Nii tõmbasid sloveenid endale rahvusvahelise tähelepanu, kui korraldajate väitel kogunes kuni 70 000 inimest pealinna Ljubljana tänavaile ja nõudis valjuhäälselt palgatõusu.
„Hinnad on jõudnud tasemeni, mis on Austrias ja Saksamaal, kuid palgad ei ole tagantjärele tõusnud,“ möönis Postimehele kirjastusäris tegev Jure Golob.
Seotud lood
Sloveenia peaministri sõnul on Soome
Yle uuriva ajakirjanduse saates MOT tema vastu suunatud
altkäemaksusüüdistused alusetud. Soome politsei on aga vastuste andmisel
kidakeelne.
Sloveenia sai esimese idabloki riigina
alates tänasest Euroopa Liidu eesistujamaa.
Täna toimub Sloveenias suurejooneline pidu,
millega tähistatakse riigi liitumist eurotsooniga.
Sloveenia parlament võttis vastu avaliku
teenistuse palku reguleeriva seaduse muudatused, kirjutas kohalik
ajaleht Finance.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.