Omavoliliselt üle võõra maalapi Nasva jõeni
ja läbi jõe teed rajama asunud Lipimätas OÜ on tõstnud tagajalgadele nii Kaarma
vallavalitsuse kui ka keskkonnainspektsiooni.
Kaarma vallavalitsust pahandas Harjumaa elaniku Olev Mihkelsoni tegevus, kelle firma Lipimätas OÜ rajas Nasva külas võõrale maatükile maaomaniku nõusoleku ja ehitusloata dolomiitkillustikust kattega 41 meetri pikkuse tee, kirjutas Oma Saar.
7. novembril ettevõttele saadetud kirjas hoiatab vallavalitsus, et omavolilise ehitustegevuse eest võib firmat oodata ees kuni 500 000 krooni suurune trahv.
"Häbematus on minna teise inimese maa peale ja hakata seal maad killustikuga täitma," lausus Oma Saarele Kaarma vallavalitsuse ehituse peaspetsialist Peeter Arikas.
Maatüki omaniku Nasva külavanema Arvi Tasa sõnul andis kohus Olev Mihkelsonile õiguse kasutada tema maatükki läbipääsuna, kuid mitte rajada sinna eraldi teed. "Ütlesin talle niipalju, et traktoriga sisse sõidetud roopad tuleb mullaga tasandada, aga tema võttis kätte ja kattis kogu raja killustikuga ära," rääkis Arvi Tasa, kelle sõnul kasutas Olev Mihkelson traktorit tiikide kaevamiseks.
Arvi Tasa on nördinud, et kohus lubas Mihkelsonil kasutada tema maad läbipääsuna. "Inimesed on maa eest pidanud sõdu, maa on püha. Kui oleks sõjaolukord, oleks ma oma maa kaitsmiseks tapnud inimese või oleks tapetud mind, aga nüüd ütles kohus mulle, et ma ei tohi oma maad kaitsta," kurtis Arvi Tasa. "See pole ju õiglane."
Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Tõnu Aus ütles Oma Saarele, et inspektsioon alustas tõendite kogumist seoses jõeharu ebaseadusliku süvendamisega. Ausi sõnul on Olev Mihkelson alustanud Arvi Tasa maa peale rajatud dolomiidikillustikust kattega tee pikendamist Nasva jõe Samsoni haru ja Nasva jõe vahel asuva laiuni.
Seotud lood
Alates homsest, 22. jaanuarist, hakkavad
kehtima uued Harjumaa-sisesed bussiliikluse tariifid, mille kohaselt on
sõidukilomeetri tariif 0,75 krooni ja maksimaalne piletihind 50 krooni.
Maksimaalne kuupileti maksumus on 25-kordne üksikpileti hind, teatab Harjumaa
maavalitsuse pressiesindaja.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.