Olustvere ja Suure-Kõpu mõisakool saavad
Norra fondist kokku ligi nelikümmend miljonit krooni, mille eest on kavas
hooneid renoveerida.
Koos omafinantseeringuga võib Olustvere arvestada ligi 20 miljoni ning Suure-Kõpu 17 miljoniga, kirjutas Sakala.
«Sellise summaga saab ühes mõisas päris palju ära teha,» arvas mõisaspetsialist Urmas Tuuleveski.
«Üks asi on pärandväärtuse väljatoomine, teine remonditööd,» lausus ta. «Praegu on vaja teha remonti: korrastada katuseid, vahetada radiaatoreid ja muud sellist. Inimesed keskenduvad aga ka pärandi esitlemisele. Näiteks Suure-Kõpus on hästi eksponeeritud Pompei-laadsed seinamaalingud.»
Suure-Kõpus loodetakse Norra abiga käsile võtta maja fassaad, esimese korruse saalid ning vee-, kanalisatsiooni ja elektrisüsteem. «Korda saab palju,» sõnas Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo.
Olustveres renoveeritakse abirahaga kaks hoonet: viinavabrik ja hobusetall. Teenindus- ja maamajanduskool on direktor Arnold Pastaku jutu järgi talli planeerinud rajada farmi, kuhu peale hobuste kolivad ka muud koduloomad. Samuti leiab seal kodu Voldemar Luhti nikerdatud puuhobuste kollektsioon.
Seotud lood
Norra ei meelita rikkaid venelasi ainult
eksklusiivsete mägimajadega, vaid nagu selgus Norra majandusportaalist E24, ka
odavate kaupadega.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.