Hiina parlament otsustab järgmisel nädalal,
kas lubada Hongkongi demokraatlikku juhtimist.
Liberaalide seas aga ei ole kedagi, kes usuks, et Pekingi kommunistlikud juhid jõuluüllatuse teeksid ja demokraatiat lubaksidki, vahendas Reuters.
Hongkongi juht Donald Tsang on viimasel ajal üritanud Hiina võime veenda, et need lubaksid endises Briti koloonias suuremat demokraatiat. Oma aruandes olukorra kohta Hiina erihalduspiirkonnas kirjutas ta, et enamik Hongkongi inimesi soovivad aastal 2012 otsevalimisi.
Alates 1997., aastast, mil Hongkong taas Hiina võimu alla läks, on kohalikud poliitikud pidevalt arutlenud selle üle, millal võiks riik taas demokraatlikuks muutuda.
Hongkongi minipõhiseadus lubab „peamise eesmärgina“ otsevalimisi, kuid selles ei ole täpset ajalist määratlust, mistõttu on Pekingil lihtsam olukorda kontrollida.
Seotud lood
Poola on maailmas
investeerimisatraktiivsuse poolest 7. kohal, olles investorite seas populaarseim
sihtriik Kesk- ja Ida-Euroopas.
Valuutavahetusteenuseid pakkuv firma Tavid
hoiatab oma kliente viimastel kuudel Hiinas levima hakanud rahapetuskeemist.
Kümne aasta eest läks Hongkong Briti võimu
alt Hiinale, aastapäeva tähistati mitme üritusega, kus osales ka Hiina president
Hu Jintao.
Hiina börsirekordite tuules jõudis eile uue
tipptulemuseni päevaga 3% ülespoole särtsatanud Hongkongi aktsiaturu liikumisi
peegeldav Hang Sengi indeks.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.