Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA
onkoloogiakeskuse ülemarst Indrek Oro ütles, et selliseid üritusi jääb üha
vähemaks, kus suurem rõhk on õhtusöögil ning koolituse kasutegur on
mõistmatu.
„Selle aasta septembris käisin Barcelonas Euroopa onkoloogia kongressil, möödunud aastal Berlinis ühel üritusel ning aastal 2001 Ameerikas onkoloogia-teemalisel kongressil,“ vastas Oro aripaev.ee päevaküsimusele „Kui kaugele oled ravimifirma raha eest reisinud?“.
Oro rääkis, et kõik tema kolleegid on käinud ravimifirmade korraldatud koolitustel. „Koolituskulud jagunevad kolmeks osaks: transport, ööbimine, osavõtt ning tööandja maksab enamasti ühe osa sellest,“ selgitas Oro.
Indrek Oro rääkis, et arstid loevad erialast kirjandust ning uuringuid tutvustatakse ka kohapeal, mitte ei saadeta kollektiive välismaale. „Välislektorid tuuakse Eestisse uuringuid tutvustama, kuna kõik loevad hoolega raha,“ ütles Oro.
„Kui meie korraldame üritust ning tahame tuntud kolleegi siia tuua, siis pöördume ise firmade poole toetuse saamiseks,“ rääkis arst. „Toetuse saamine sõltub esiteks, millise esinejaga on tegemist. Sarnaseid üritusi korraldame aastas korra või vähem, sageli koostöös erialaseltsidega, näiteks perearstidega,“ selgitas Indrek Oro.
„Kogu maailm teeb nii, mitte ainult Eesti“, ütles ta. „Mulje on jäänud, et siin käib hirmus moosimine,“ lisas Oro.
„90% on väga tõsised koolitusliku sisuga üritused. Tööandjad ei suudaks iial kanda kõiki koolituste kulusid ja kui seda tehtaks, siis tekiks küsimus, kust see raha tuleb,“ märkis Oro.
Indrek Oro rääkis, et selliseid üritusi jääb üha vähemaks, kus suurem rõhk on õhtusöögil ning koolituse kasutegur on mõistmatu. „Inimestel on vabaaega nii vähe, et selleks pole aega," ütles ta.
Seotud lood
Esteetilise kirurgia erakliinik Clinica
juht ja plastikakirurg Peep Pree arvates ei pea koolitused toimuma keldri
auditooriumites, kuna on normaalne, et töö ja puhkus käivad käsikäes.
Erahaigla Fertilitas peaarst ja omanik Ivo
Saarma ütles, et kui riik ei jaga toetusi, siis pole arstidel muud võimalust,
kui ravimifirmade koolitustel käia.
Täna allkirjastasid arstide liit ja
ravimitootjate liit kaks aastat ettevalmistatud koostööleppe, et selgemaks ja
läbipaistvamaks muuta omavaheline koostöö ja rahalised suhted.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.