Hansapank uurib võimalust tõsta
eluasemelaenud eraldi tütarpanka, mis tegeleb rahvusvahelistelt
võlakirjaturgudelt raha hankimisega ning kodulaenude väljastamisega.
"See annab laiema finantseerimise baasi, väiksemate riskide ja soodsama hinnaga," ütles Eesti Ekspressile Hansapank Eesti juht Priit Põldoja.
Rootsis on Swedbankil tütarfirma Swedbank Mortgage, millele kuulub 30 protsenti Rootsi kodulaenuturust ning ta on andnud kodu ostmiseks pikaajalist krediiti kokku enam kui 547 miljardi Rootsi krooni (908 miljardi Eesti krooni) ulatuses.
Põldoja ütleb, et kui Hansapank 2005. aastal rootslaste omandusse läks, kadus vajadus iseseisvalt turgudelt raha hankida.
Viimasel kahel aastal on aga Hansapanga laenuportfell kasvanud hüppeliselt tempos ligi 50 protsenti aastas ja moodustab juba ligi viiendiku Swedbanki omast, emapanga kasumist annab Hansapank lausa 40 protsenti. Ja nüüd, kus Hansapanga mõju Swedbankile ja tema tänavu ligi 30 protsenti kukkunud aktsia hinnale on muudkui kasvanud, kerkis tütarpanga loomine taas päevakorda.