Maailma juhtivamad veebikompaniid Yahoo,
Microsoft ja Google peavad maksma 31,5 miljonit dollarit (338 miljonit krooni)
trahvi, kuna reklaamisid illegaalseid online-hasartmänge, kirjutas
BBC.
Ükski kolmest gigandist ei võtnud süüd enda kanda ning väitsid, et nad on lõpetanud selliste toodete reklaamimise juba aastaid tagasi.
USA võimud väidavad, et trio on saanud illegaalsete online-mängude reklaamimise eest raha vahemikus 1997-2007.
Ameerika seaduste järgi on hasart-, sport- ja kasiinomängud veebis keelatud, kuid kuulduste järgi on see väga tulus äri. Nimelt pidi see aastas sisse tooma ligi 6 miljardit dollarit.
Kokkuleppe kohaselt peab Microsoft maksma 21 miljoni dollari suuruse trahvi ning sellele lisaks peab ta veel kolmandiku sellest summast, ehk siis 7,5 miljonit dollarit annetama ärakasutatud laste toetuseks. Lisaks sellele peab firma eraldama 4,5 miljonit dollarit kolmeaastase reklaamikampaania jaoks, mis hoiatab noori illegaalsete online-hasartmängude eest.
Yahoo maksab leppekohaselt valitsusele 3 miljonit dollarit ning annetab 4,5 miljonit dollarit hasartmängude ennetamise ja hoiatamise kampaaniasse.
Google'ii kanda jäi kõigest 3miljonine leppetrahv. Firma andis avalikult mõista, et lõpetas vabatahtlikult illegaalsete hasartmängude reklaamimise juba 2004. aastal.
Seotud lood
Vedomosti andmetel ennustavad Deloitte
analüütikud, et lähiaastatel hakatakse veebilehtedele pääsuks nõudma
arvutikasutaja identifitseerimist.
Google on nimi, mida teab tänapäeval iga
arvuti ja internetiga kokku puutunud inimene. Tegemist on populaarseima
otsingumootori loojaga, kelle käes on suur osa interneti reklaamiturust.
Endine finantsanalüütik ja blogija Henry
Blodget arvab, et Microsofti ambitsioonikaid plaane on võimatu täita
internetifirma Yahoo ostuta.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.