Endise riigikogu liikme, Reformierakonda
kuuluva ärimehe Neinar Seli hinnangul võiks riigikogu liikmete palk olla seotud
riigi keskmise palga asemel miinimumpalgaga, kirjutas SL Õhtuleht.
"Praegu on tekkinud olukord, kus riigisektori palgasüsteem on tugevasti kreenis eraettevõtluse kahjuks," hindab üks Reformierakonna võtmefiguure, riigiettevõtte Tallinna Sadam nõukogu esimees Neinar Seli. "Kõigil riigiettevõtetel või -ametnikel, kelle palk on seotud keskmise palgaga, tõuseb igal aastal palk automaatselt. Sealt aga tekib surve eraettevõtjatele, kes peaksid selle tulemusel oma töötajate palka samuti tõstma, et tööjõuturul konkurentsis püsida."
"Tegelikult pole ju keskmise palga kujunemine otseselt riigikogu töö tulemus, seetõttu võiks riigikogu liikmete palgaarvestuse aluseks vabalt olla ka miinimumpalk. Kui praegu makstakse riigikogu liikmetele neli keskmist palka, siis töötasu arvestamise aluseks võiks näiteks olla kümme miinimumpalka. Siis tekiks riigikogul ka tõsine huvi miinimumpalga tõstmisele kaasa aidata," arutleb Neinar Seli.
Seotud lood
Lõuna-Eesti üks tuntumaid ärimehi Neinar
Seli ütles aripaev.ee lugejatele antud online-intervjuus,
et Emajõe Ärikeskuse rajamine on võtnud viimase 10 aasta jooksul kokku üle
miljardi krooni.
Riigikogu korruptsioonikomisjon soovib keelata
Riigikogu liikmetel oma sugulastelt ametiautode rentimise.
Riigi võtmeisikute palk kasvab märtsis
märgatavalt, president Toomas Hendrik Ilvese kuusissetulek hakkab ilmselt
ületama 100 000 krooni.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.