Tänasel Äripäeva Gaselli kongressil
märkisid esinejad korduvalt, et praegu on maailmas buumina kasvamas kõik see,
mis puudutab keskkonda ja rohelist mõtlemist.
Taani majandusajalehe Børsen peatoimetaja Leif Beck Fallesen rääkis, et kui varem, 90ndate lõpus ja aastatuhande vahetuse ajal, olid kiiresti arenevad ettevõtted suures osas seotud IT-sektoriga, siis nüüd on pigem esile kerkimas keskkonnatehnoloogiaga tegelevad firmad.
Näiteks osutus Taanis selle aasta gaselli TOPi võitjaks Gypsum Recycling Internationas A/S, mis muudab kipstoodetest ja –plaatidest tekkinud prügi kipsipulbriks, millest omakorda saab taas uusi plaate jm tooteid teha.
Samuti viitas keskkonnatehnoloogia võidukäigule ka EASi Silicon Valley’ esindaja Andrus Viirg. „Rohelust peetakse uueks suureks buumiks, mis on tihedalt seotud tehnoloogiaga. Kui eelmine buum oli IT-sektoris, siis nüüd minnakse sellelt edasi. Kõik uued buumid baseeruvad vanadel hüpetel,“ märkis Viirg.
Seotud lood
EASi Silicon Valley’ esindaja Andrus Viirg
leiab, et just tehnoloogiafirmad peaksid laienedes end sisse seadma Räniorus,
kuna riskikapitalistid ei viitsi projektidega tutvumiseks kaugele minna.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS)
esindaja USAs Silicon Valley’s Andrus Viirg ütles täna Äripäeva Gaselli
kongressil, et oma tooteid USAs müües tuleks kasutada kohalikke turundajaid.
Euroopa Komisjonis väikeste ja keskmise
suurusega ettevõtete käekäigu eest hoolitsev Maive Rute ütles täna Äripäeva
Gaselli kongressil, et peagi saab loodetavasti kõikjal Euroopas ühtmoodi
ettevõtteid asutada.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.