Tallinki kommunikatsioonijuhi Luulea Lääne
sõnul on Tallinkis alati kehtinud ranged jäätmete käitlemise reeglid ja ettevõte
on keskkonnahoidu investeerinud miljoneid.
"Tallinkis on alati kehtinud range reegel, mille kohaselt antakse kõik laevadele tekkinud jäätmed sadamates üle tunnustatud jäätmekäitlejatele" sõnas Lääne ning lisas, et laevad on asunud ka olmeprügi sorteerima.
Kommunikatsioonijuhi sõnul auditeerivad Lloyds Register sõltumatud riskihindajad iga aasta ohutuse juhtimissüsteemi. Samuti toimub Tallinkis järjepideva protsessina töötajate keskkonnaalane koolitamine.
Ettevõte kavatseb ka edaspidi ranget keskkonnapoliitikat järgida ning Euroopa Liidu direktiivi rakendamisega seotud kulude kasv ei ole siin määrava tähtsusega.
Lääne sõnul on Tallink keskkonnahoidu investeerinud miljoneid kroone.
Seotud lood
Euroopa Komisjon teatas eile, et kavatseb
Eesti ja Belgia kohtusse kaevata, sest riigid pole oma õigusesse üle võtnud
direktiivi, mille eesmärk on vähendada jäätmete merre heitmist.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
peab vähetõenäoliseks, et Eestit ähvardab Euroopa Kohtu poolt trahv, kuna
Euroopa Komisjoni kaebuse põhjustanud puudused seadusandluses on juba suures
osas varem kõrvaldatud.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.