RMK nõukogu poolt juba 25. jaanuaril heaks
kiidetud struktuurimuudatuste tulemusel ei vähene töökohtade arv RMKs, küll aga
korraldatakse tööd ümber.
“Väheneb oluliselt metsamajandusega seotud halduspersonali arv ning suureneb oskustööliste osakaal,” selgitas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. RMKs töötab täna ligi 1100 inimest, otseselt metsamajandusega on nendest seotud 900 inimest.
Kallas nimetas praeguse töökorralduse probleemiks vähest tööviljakust metsatööde korraldamisel.
“Võrreldes naaberriikidega – näiteks Soome või Lätiga – tegeleb RMKs metsatööde korraldamisega 3-4 korda enam juhte, samas valitseb metsas suur töökäte puudus. Metsa majandamisega tegelevat halduspersonali plaanime seniselt 550 inimeselt vähendada poole võrra, kuid kõikidele vabanevatele töötajatele teeb RMK pakkumise uueneva struktuuriga organisatsioonis jätkata. Ükski täna RMKs oskustöölisena töötav inimene oma töökoha pärast muretsema ei pea, senisele 332 kohale loome hoopis lisa,” kinnitas Kallas.
Uue struktuuri kohaselt hakkavad RMK-le pandud ülesandeid täitma kolm üksust: metsa haldamise, metsa majandamise ja puidu turustamise üksus.
Uue struktuuri toimimahakkamisele eelneb aprillini vältav pilootprojekt, mille käigus testitakse kavandatavat töökorraldust seitsme metskonna territooriumil Kirde-Eestis. Pilootprojekt näitab ka töökohtade arvu uues struktuuris. Täismahus plaanib RMK juhatus uue struktuuri tööle rakendada alates 1. juulist 2008.
Kallase sõnul lähtuvad kavandatavad muudatused vajadusest eraldada selgelt riigimetsa majandamisega seotud avalikud huvid ärihuvidest.
“Riigimetsa majandamisest saadav tulu riigikassasse on oluline, ent sama oluline on metsamajanduslike tööde planeerimise sõltumatus lühiajalistest ärihuvidest,” selgitas Kallas.
Praegusele struktuurile heitis Aigar Kallas ette huvide konflikti metsakasvatuse pikaajaliste ja lühiajaliste eesmärkide osas. “Probleemiks praeguse struktuuri juures on suutmatus piisavalt jälgida ja suunata metsakasutuse mahtu, millele on viidanud ka riigikontroll ja välisaudiitorid,” tõi Kallas välja.
Seotud lood
Võrumaa juhid on seisukohal, et kavandatav
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) reform vähendab elanike usaldust riigivõimu
vastu ning mõjub negatiivselt kohalikule elule.
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
läheb 1. jaanuarist üle valdkonnapõhilisele raamatupidamisele ning
seoses sellega koondab 38 raamatupidajat.
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) uus
juht Aigar Kallas tahab jätkata RMK juhtimises sealt, kus ta neli aastat tagasi
pooleli jäi. Kallas ei soovinud kommenteerida, kas praegune poliitiline olukord
soosib teda rohkem kui nelja aasta tagune aeg.
Eesti Metsatööstuse Liidu tegevdirektor
Andres Talijärv leiab, et Eesti metsanduse süsteem on mäda, sest palju metsa
lastakse raisku.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.