Perekond Sõnajalg peab loobuma nende poolt
Salme vallas erastatud üleliigsest maast, kuna pere on erastanud lubatust 15
hektarit enam.
“Vastavalt vabariigi määrusele ja kehtivatele seadustele võib üks isik erastada kuni 10 ha metsamaad, maakorralduse nõuetest tulenevalt võib erastatava maa pindala olla veel 5 ha suurem ehk kokku 15 ha,” vahendas Salme vallavanem Kalmer Poopuu sõnu Oma Saar.
Vallavanema sõnul ei ole üle piirmäära ulatuvad numbrid suured. “Kõik eksimused jäävad vahemikku 0,6–3 ha,” sõnas Poopuu, kelle sõnul on viis inimest (Oleg, Andres, Viivi ja Siiri Sõnajalg ning Elvi Maripuu) kokku erastanud 22 maatükki.
“Me tuletasime maade erastamise piirmäära ületamist neile uuesti meelde ning andsime 10. veebruarini aega otsustada, millistest maadest nad loobuda soovivad,” lausus Poopuu, lisades, et asi võetakse 18. veebruari vallavolikogu istungi päevakorda.
Seotud lood
Laulu- ja äriperekond
Sõnajalg plaanib Väike- Maarja ja Rakvere maantee äärde
rajada kolm 80 meetrist elektrituulikut, kirjutas Virumaa Teataja.
Vennad Oleg ja Andres Sõnajalg pääsesid
lõplikult 94,3 miljoni krooni maksmisest Ämäräldi pankrotipessa, kuna
riigikohus tunnistas nende juhtimisalase nuriteo aegumist.
Ärimeeste Oleg ja Andres Sõnajala vastu
esitatud 94 miljoni kroonine nõue ei olnud aegunud, otsustas Tallinna
ringkonnakohus.
Teisipäeval arutati Harju maakohtus AS
Elias hagi Viivi Sõnajala vastu rendi- ja kommunaalmaksete võlgnevuse
saamiseks.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.